Janne Lihavainen: palgaralli on käivitumas

Statistikaameti teatel maksavad Eestis kõrgeimat palka just välisomanikele kuuluvad firmad. Prisma Peremarketi juhi Janne Lihavaineni sõnul on Eestis käivitumas palgaralli.

Mida teie arvate, kas ja miks maksavad välisomanikud Eestis paremat palka kui enamus siinseid kohalikke ettevõtteid?

Kindlasti on välismaistel ettevõtetel mõningane palgavõrdlus teiste riikidega. Samas paneb siinsed palgad siiski paika nõudlus ja pakkumine, nagu see vabas turumajanduses kombeks.
 
Kuidas see perspektiivis muutuda võiks?

Hetkel on Eestis taas käivitumas palgaralli, arvestades aga üldist majanduse ebastabiilsust nii Eestis kui mujal maailmas, tuleks mõningane ettevaatlikus pigem kasuks.
 
Milline on teie hinnangul Eesti palgatase hetkel, võrreldes teiste Euroopa Liidu ja Skandinaavia riikidega?

Palku ei saa võtta kui nähtust omaette. Koos palkadega tuleb alati kõrvutada ka näiteks tootlikust. Võrreldes Skandinaaviaga jääb Eesti nii tootlikkuses kui ka palkades alla. Samas võrreldes Läti ja Leeduga läheb meil päris hästi. Inimesed aga armastavad alati kõrvutada oma palku rikkamate, mitte vaesemate riikidega. Ka Soomes ei räägi inimesed omavahel sellest, kui kõrged palgad neil Eestiga võrreldes on, vaid kui vähe nad šveitslastega võrreldes teenivad.

Osale arutelus

  • Kaisa Gabral

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara