Linn tahab loobuda reklaamimaksu kogumisest

Tallinn kavatseb muuta reklaamimaksu kogumist. Seni läbi linna ettevõtlusameti kogutavat maksu peaks tulevast aastast koguma maksu- ja tolliamet.

Tallinn kavatseb muuta reklaamimaksu kogumise regulatsiooni. Üks olulisemaid kavandatavaid muudatusi kaubandus- ja tööstuskoja andmeil, et alates 2014. aastast peaks reklaamimaksu deklaratsioone hakkama esitama ja reklaamimaksu tasuma maksuametile. Praegu on vastavaks asutuseks Tallinna ettevõtlusamet. Sellega seoses on valmistatud ette ka muudetud deklaratsioonide vormid.

Samuti soovib linn täpsustada, millist ehitusseaduse alusel ehitusobjektil avaldatavat teavet ei loeta reklaamiks. Määrust plaanitakse koja andmeil täiendada selliselt, et isik saab reklaamimaksu kohustuseta eksponeerida lippudel ka neid kaubamärke, mis ei ole temale registreeritud, kuid mida ta kasutab kaubamärgi omaniku loal. Seda põhimõtet soovitakse laiendada ka teistele ettevõtjatele, kui nad teevad seda kinnistul, kus asub nende majandus- või kutsetegevuse koht.

Reklaamimaksu tuleb tasuda Tallinna linnas eksponeeritava reklaami kohta. Selle kehtestas pealinn 2009. aastal.

Sel aastal plaanib linn koguda reklaamimaksust 2,55 mln eurot, mullu laekus 2,3 mln eurot.

Osale arutelus

  • Rivo Sarapik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara