Arvutikeskus müüdud?

Internetifoorumis levib info, et arvutikaupu müüv Arvutikeskus OÜ lõpetab tegevuse, ettevõtte juht ütles aga äsja Äripäevale, et Arvutikeskuse kaubamärk koos töötajatega võetakse üle.

Täna ilmus hinnavaatlus.ee portaali teade, kus üks Arvutikeskuse klient tsiteeris kirja, mille oli oma tellimuse peale saanud Arvutikeskuselt: "Meil ei saa rohkem midagi tellida. Pood paneb uksed kinni. Saab vaid tänase päeva jooksul osta asju meie esindustest."

"See info on mõnes mõttes õige, et hakkab sulgema, aga teisalt on investoriga läbirääkimised, et kõik poed ja töötajad võetakse üle," ütles Arvutikeskuse praegune ainuomanik ja juhatuse liige Kristjan Pihelgas. Ta rääkis, et Arvutikeskus kui selline on müüdud, investor ostab kaubamärgi ja töötajate lepingud võetakse üle. Samas lisas Pihelgas, et läbirääkimised on veel pooleli.

Töötajad saavad Pihelgase sõnul lähiajal koondamisteated. Koondamiste põhjus olevat, et seaduste järgi ei saa töötajaid võtta kohe ühest firmast teise ja kui töötajate leping ühe firmaga lõpeb, tuleb neile maksta koondamistasu. Arvutikeskus OÜ kui juriidiline isik Pihelgase sõnul ei kao. Täpsemat infot tehingu kohta Pihelgas ei avaldanud, kuid lubas seda teha neljapäeval või hiljemalt reedel.

Äripäevale on vihjatud, et Arvutikeskuse konto(d) on arestitud, selle info lükkas aga Pihelgas ümber. "Firmal ei ole mitte ühtegi makseraskust ja pole kunagi olnud," väitis ta.

2011. aastal oli Arvutikeskuse käive 5,3 miljonit eurot, kasum seejuures 24 000 eurot. Ettevõtte käive kasvas 2010. aastaga võrreldes enam kui kahekordseks. 2011. aastal töötas ettevõttes keskmiselt 16 inimest.

Audiitor jättis Arvutikeskuse 2011. aasta aruande kohta arvamuse avaldamata, tuues põhjenduseks probleemi, et ettevõtte raamatupidamise ülekandmisel uude IT-programmi tekkisid ebakõlad müüki puudutavate andmete osas.

Osale arutelus

  • Piret Reiljan

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik!

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara