Eesti e-kaubanduse Liit alustas koostööd advokaadibürooga

Advokaadibüroo Hedman Partners asus koostöös Eesti e-kaubanduse Liiduga tegema ettepanekuid Euroopa Liidu tarbija õigusi puudutavasse direktiivi ning hindama Eesti seadusandlusse ülevõtmise mõju .

Hedman Partnersi juhtivpartneri Merlin Salviku sõnul võttis Euroopa Liit 2011. aastal vastu uue direktiivi tarbija õiguste kohta, millega oluliselt muudetakse väljaspool äriruume ning sidevahendi abil sõlmitavate lepingute regulatsiooni. "Direktiivi ülevõtmine Eestis toob endaga kaasa mitmeid olulisi muudatusi, eelkõige tarbijale enne lepingu sõlmimist kauba või teenuse kohta teabe jagamise kohustuse osas," tõi välja Salvik. Direktiivi 2011/83/EL kohaselt ei tohi liikmesriigis säilitada ega vastu võtta norme, mis erinevad direktiivis sätestatust.

Direktiivi rakendamiseks on Justiitsministeerium koostanud võlaõigusseaduse ja tarbijakaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu, mille baasil teostab Hedman Partners analüüsi, kas eelnõu vajab täiendavaid muudatusi, kuidas võiksid pakutavad normid mõjutada Eesti e-kaubandust tulevikus ning millised kohustused kaasnevad direktiivi ülevõtmisega e-kaubandusega tegelevatele ettevõtjatele. "Samuti on meie ülesandeks esile tuua need eelnõu normid, mille sõnastus on ebaselge, mitmeti mõistetav või vajab täiendavaid selgitusi seletuskirjas," lisas Salvik.

Eesti e-kaubanduse Liit on e-kaubandusega tegelevaid ettevõtjaid koondav katusorganisatsioon  kes on abiks nii ettevõtjatele, tarbijatele kui avalikule sektorile. Eesti e-kaubanduse Liit hoolitseb e-kaubanduse heade tavade, kõrgete kvaliteedistandardite ja õiglase seadusandluse eest.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara