Õlletootjad vähendavad jookides kangust

Alates tänasest ei tooda ega turusta AS A.Le Coq, Saku Õlletehase AS ja AS Viru Õlu Eestis üle 4,5% kangusega siidrit ja üle 5,5% kangusega longdrinki.

Sellega panustavad õlletootjad vastutustundliku alkoholitarbimise propageerimisse ning rõhutavad, et tervise huvides on mõistlikum valida lahjemaid jooke, vahendab Eesti Õlletootjate Liidu pressiteade.

Liidu juht Peeter Võrk lisas, et õlletootjad on eetikakoodeksis juba varem sätestanud, et ei tooda ega turusta kanget, üle 7% kangusega õlut. „Selle põhimõtte järgmine langetas Eestis märgatavalt kange õlle tarbimist ning seega absoluutse alkoholi tarbimist,“ märkis ta.

„Me ei vastanda ennast tootjatena neile ootustele, mida riiklik alkoholipoliitika soovib saavutada. Õllekultuur ja vastutustundlik tarbimine on olulised märksõnad selles äris, kus me tegutseme,“ lisas ta.

Sotsiaalministeeriumi eestvedamisel valmiv alkoholipoliitika Roheline Raamat kutsub osapooli üles rakendama meetmeid alkoholi tarbimise vähendamiseks ühiskonnas. Erilist tähelepanu pööratakse liigtarbimise vähendamisele ja noorte alkoholi tarbimise takistamisele. Eesmärgiks on vähendada tarbimist praeguselt 10 liitrilt elaniku kohta 8 liitrile.

Osale arutelus

  • Ave Lepik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara