Ligi pool suhkruturust võib olla salakaup

Suhkru hulgimüüjate sõnul võib kolmandik või isegi kuni pool müüdavast suhkrust olla salakaup. Maksuameti hinnangul jäi tänu käibemaksupettustele riigil mullu saamata ligi 225 mln eurot.

Maksuameti uurimisosakond on suuremahuliste maksupettuste uurimisel üha rohkem avastanud ebaseadusliku suhkruäriga seostatavaid isikuid.

"Hindame selliseid pettusi eelkõige maksuliikide lõikes ja 2012. aasta võimalik käibemaksuauk oli MTA arvestuse kohaselt 220-225 miljonit eurot," ütles  maksuameti uurimisosakonna juhataja asetäitja Marko Ratt.

Mullu sügisel tabati kaks Tartus tegutsevat grupeeringut, kes müüsid hulgikaupmeestele läbi erinevate osaühingute suhkrut ja jätsid riigile tasutama ligi 650 000 eurot käibemaksu. Mai lõpus tegid maksuameti uurimisosakonna töötajad kriminaalmenetluse käigus 16 läbiotsimist Tallinnas ja Harjumaal ning pidasid käibemaksupettuses kahtlustatavatena kinni seitse inimest, kellest kolm kohus vahistas. Grupeering kasutas variettevõtteid vahelülidena suhkru ostmisel EL liikmesriigist, selle tulemusel jäeti riigile tasumata ligi 600 000 eurot käibemaksu.

Rati sõnul pannakse maksupettuseid toime kõrgel organiseerituse tasemel, seda ka suhkru valdkonnas.

Loe edasi esmaspäevasest Äripäeva paberlehest.

Osale arutelus

  • Ave Lepik, Kadri Jakobson

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara