Tallinna Sadama kaubamaht pöördus juunis kasvule

Tänavu juunis läbis Tallinna Sadama sadamaid võrreldes möödud aasta sama perioodiga 14% enam ehk 2,33 miljonit tonni kaupa. Reisijate arv kasvas 6% kokku 0,97 miljoni reisijani, teatas ettevõte.

„Kui reisijate arv on näidanud viimaste aastatel pidevat igakuist kasvu, siis kaupade veole on avaldanud mõju Läänemere idapoolsete sadamate kasv. Mahukaupade kõrval lisandväärtusega toodete käitlemise arendamine ja logistikapargi avamine on andud oodatud positiivse tulemuse – esimest korda pooleteise aasta jooksul pöördusid möödunud kuul kaubaveod tõusu,“ märkis ASi Tallinna Sadam juhatuse esimees Ain Kaljurand.

„Samas oleks ennatlik ühe kuu põhjal teha pikaaegseid järeldusi – nii Tallinna Sadamal kui kogu transiidisektoril seisab ees suur töö kaubamahtude säilitamiseks ja kaubaliikide mitmekesistamiseks ning see saab toimuda vaid koostöös turuosaliste ja uutele arendusprojektide planeeringuid kinnitavate omavalitsustega,“ lausus Kaljurand. 

Tallinna Sadama sadamate kaubamaht ulatus esimesel poolaastal kokku 14,93 miljoni tonnini, mis on võrreldes möödunud aasta sama perioodiga 6% vähem. Kaubagruppide lõikes kasvas konteinerkaup 9%, vedellast jäi eelmise perioodiga sarnasele tasemele ning puistlast vähenes 29% võrra. 

Aasta esimese kuue kuuga teenindas Tallinna Sadam 4,2 miljonit reisijat, võrreldes möödunud aastaga kasvas reisijate arv 4% võrra. Suurimat, 25% kasvu näitas kruiisituriste arv. Tallinna-Helsingi liinil suurenes reisijate arv 4% ja Tallinna-Stockholmi liinil vähenes 1% võrra.

Kuue kuuga külastas Tallinna Sadama sadamaid 3447 laeva, millest 1001 oli kauba- ja 2446 reisilaevad.

ASi Tallinna Sadam poolaasta finantstulemused kinnitatakse selle kuu lõpus, esialgsetel andmetel on tegevustulud võrreldes möödunud aasta sama perioodiga ca kuuendiku võrra kasvanud ulatudes 55 miljoni euroni.

Osale arutelus

  • Ave Lepik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara