Valio näitas häid tulemusi

Valio Balticu ettevõtete Valio Eesti AS ning Võru Juust AS tegevuse tulemusena jõudis grupi konsolideeritud käive 2012. aastal 85,4 miljoni euro tasemele, Valio Baltic lõpetas majandusaasta 3,8 miljoni euro suuruse kasumiga.

Valio Eesti tegevjuhi Maido Solovjovi sõnul oli tegu ootuspäraselt hea aastaga. „Tegime positiivse tulemuse nimel 2011. aastal suuri investeeringud, millega vähendasime kulusid ning suurendasime tootmismahte. Panustasime vadakutootmise käivitamisse, uute ja kiiremate pakkemasinate hankimisse ning tooteportfelli uuendustesse 2011. aastal 6,7 ning 2012. aastal 2,9 miljonit eurot,“ ütles ta.

Tänavune investeeringute maht ulatub ettevõtte juhi sõnul ligi 3 miljoni euroni. „Jätkame selle toel oma tootmistehnika ja tootevaliku täiendamist ning sügisel alustab tegevust ka uus juustuladu Võrus,“ ütles Solovjov.

Valio näitas häid tulemusi ka ekspordirindel, kus käivitus Võrus toodetava vadaku müük Saksamaale ning suurendati toortoodete müüki Venemaale. Eksport moodustas 2012. aastal 35% kogukäibest.

2012. aastal ostis Valio piimafarmeritelt ühtekokku 140 miljonit liitrit toorpiima, millest valmistati ca 60 000 tonni värskepiimatooteid ning 8000 tonni juustu.

Valio Eesti on suurimaid kohalikke piimatööstusettevõtteid. Peamiselt Lõuna-Eesti farmide toorpiimast valmistatud Valio Eesti tooteid leiab ka Lätist, Leedust, Venemaalt, Itaaliast, Rootsist ja Ameerika Ühendriikidest. Rohkem kui 340 töötajaga Valio Eesti on juhtivaid kohalikke toorpiima kokkuostjaid, piimatoodete, sh juustude, eksportijaid ning Võru ja Laeva üks suurimaid tööandjaid. Ettevõtte tootevalikust leiab igapäevaseid, aga ka funktsionaalseid piimatooteid, mille aluseks on Valio rahvusvahelise kontserni teaduslikud uuringud ja uued tootmismeetodid. Valios läbi viidud teadustööd on hinnatud ka Nobeli preemiaga.

Osale arutelus

  • Ave Lepik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara