Keskolt tuli hea ja halb uudis

Kõigepealt postiivne uudis: kaubanduskontserni Kesko teise kvartali puhaskasum ületas analüütikute ootusi.

Analüütikute oodatud 42,2 mln eurose puhaskasumi asemel teenis firma 50 miljonit eurot.

Negatiivne uudis on, et ettevõte andis kasumihoiatuse. Kui varem prognoosis Kesko selleks aastaks ilma erkorraliste tulude-kuludeta tegevuskasumi kasvu võrreldes eelmise aastaga, siis nüüd vaid eelmise aasta tasemele kasumit. Ettevõtte kvartalikäibeks kujunes 2,42 miljardit eurot (analüütikute ootus 2,44 miljardit eurot).

Bloombergi poolt küsitletud analüütikud on andud aktsiale neli ostusoovitust, neli hoia-soovitust ja neli müügisoovitust. Aktsia keskmiseks hinnasihiks on 24,88 eurot. Kesko aktsia hind langes eile 0,1%, 23,83 eurole.

Käibelanguse põhjusena tõi ettevõte Soome kaubamajade müügi languse ning Norras kodukaupade kehvema müüki.

Juuni lõpus oli ettevõtte leival 24 026 töötajat võrreldes eelmise aasta sama aja 24 462 töötajaga. Soomes vähenes töötajate arv 510 inimese võrra, kuid väljaspool Soomet kasvas 74 inimese võrra.

Kesko tõi aruandes välja, et Eestis kasvas Rautakesko müük aastaga 9%, 19 mln eurole.

Osale arutelus

  • Romet Kreek

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara