Apteekrid: e-sigaretid olgu müügil apteegis

E-sigaretti tuleb käsitleda ravimina juhul, kui nikotiini sisaldus ületab teatud piirnormi, millest alates on oht tervisele veelgi suurem, leiab apteekide liit.

„Sellised tooted peavad saama turustamiseks müügiloa ravimite kohta kehtiva regulatsiooni kohaselt. Toote klassifitseerimine ravimina või mitteravimina on ravimiameti pädevuses ning antud juhul on ravimiameti tehtud otsus e-sigarettide kohta igati õige ja rahvatervise huvides, “ ütles Eesti Apteekide Ühenduse (EAÜ) juhatuse liige Kristiina Sepp.

Sepa sõnul võib tubaka suitsetamise alternatiiviks olev e-sigaret ja e-sigareti täitevedelik kaupluses kättesaadavana tingida mitmeid kahjulikke mõjusid. „Risk nikotiinisõltuvuse kujunemiseks on väga kõrge. Väljakujunenud sõltuvuse korral on tõenäoline, et asutakse pruukima ka teisi tubakatooteid. E-sigareti täitevedelik on väga suure riskimääraga nikotiini sisaldav toode, mistõttu on mõistlik reguleerida selle kättesaadavust ning toote müügiga peab kindlasti kaasnema ka asjakohane nõustamine, et vähendada kahjulikke mõjusid. Toote määratlemine ravimina võimaldab seda müüa apteegis, kus on tagatud ka vajalik nõustamine,“ rääkis Kristiina Sepp.

Euroopa Parlamendi menetluses olev tubakadirektiivi eelnõu, mis on ette valmistatud Euroopa Komisjoni poolt, toetab samuti Ravimiameti lähenemist, kuna paneb paika põhimõtte, et suurema nikotiinisisaldusega tooteid tuleb vaadelda ravimitena.

Osale arutelus

  • Ave Lepik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Rahva Raamat otsib HULGIMÜÜGI TURUNDUSJUHTI

Rahva Raamat AS

02. märts 2018

Tarkvara

8 põhjust, miks valida PilveNAV

PilveNAV on veebipõhine ja kuutasuline majandustarkvara arenevale ettevõttele, mis kasvab koos ettevõttega. Tarkvara on saadaval valmislahendusena ja taskukohase hinnaga.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara