Suured kodutehnika müüjad heidavad ühte

Kolm siinset kodutehnikamüügiga tegelevat ettevõtet plaanivad ühineda.

Konkurentsiametile saadetud koondumise teatest selgub, et AVST-I soovib Eestis turuosa kasvatada ning Ärieksperdi AS ja Kodulux-Kinnisvara Holding soovib kodutehnikamüügist väljuda.

Ühinemisega seotud ettevõtted:

AVST-I AS - 4,6 mln eurose käibe juures 286 000 eurot kasumit teeninud AVST-I tegeleb kodu- ja köögitehnika vahendamise ja jae-hulgimüügiga. Ettevõte müüb kaupu 9 poeketis Home & Gourmet. Firma andis mullu tööd 48 inimesele. Ettevõtte omanikud on Aleksei Danilin ja Viktor Ivanov.

Ärieksperdi AS - tegeleb samuti elektriliste kodukaupade jae- ja hulgimüügiga kaubamärgi Kodulux all. Firma kliendid on peamiselt jaekaubandusfirmad, hotellid, restoranid ja toitlustusasutused.

Ettevõtte omanikud on 80% ulatuses Hollandi firma Denz Holding B.V. ja Eesti ettevõtjaile Karen ja Sirje Raidlale kuuluv, tänavu jaanuaris asutatud Sivikar OÜ. Ärieksperdi teenis mullu 3,6 mln eurose käibe juures 93 000 eurot ärikasumit. Ettevõte andis tööd 19 inimesele. Omanikele maksis ettevõte mullu, nagu ka aasta varem, 125 000 eurot dividende.

Kodulux-Kinnisvara Holding OÜ, valdusfirma, asutati tänavu kevadel Ärieksperdi ASi jagunemise teel, ühineb Kodulux-Kinnisvara ASiga ning tegeleb kinnisvara haldamisega. Ettevõtte mullune käive ulatus 181 500 euroni, kasumit teeniti 11 500 eurot. Ettevõte kuulub samadele omanikele kui Ärieksperdi AS.

Osale arutelus

  • Rivo Sarapik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara