Tarbijakaitseamet avastas müügilt nõuetele mittevastavad mullitajad

Tarbijakaitseamet võttis tänavu teises ja kolmandas kvartalis poodidest testimiseks kuus mullitajat, millest neli ei vastanud hügieeni- ja puhtusenõuetele.

Mullitajatele tegi mikrobioloogilise analüüsi terviseamet. Testimise tulemusel selgus, et kuuest tootest neljas kasutatav vedelik oli saastunud.

Tallinnas OG Elektra AS-i Grossi Toidukaupade keti Kotka poes oli müügil mullitaja Dinosaur Bubble, Autogrill TÜ Angerja kioskis mullitaja Smart Hand ja Elkomaksi Kaubanduse OÜ kaupluses mullitaja Hold a Bubble ning Harjumaal Kose vallas Puruvana OÜ poes mullitaja Bubble, millest leiti aeroobseid mesofiilseid mikroorganisme.

Kahest viimasest tootest leidis terviseamet lisaks haigusttekitavat bakterit Pseudomonas aeruginosa’t.

Mänguasjad peavad olema valmistatud nii, et nendega mängimine oleks laste tervisele ohutu. Pseudomonas aeruginosa´t sisaldavad mullitajad kujutavad ohtu laste tervisele, sest bakteritega kokkupuudet ja nakatumist ei saa mänguasjadega mängimisel välistada.

Tarbijakaitseamet alustas Tallinnas Kotka poes müügil olnud mullitaja Dinosaur Bubble importija L&A Hulgikauba OÜ suhtes haldusmenetlust. Ettevõtte teatel sai toode laost otsa juba möödunud aastal ja veel müügil olnud kauba on OG Elektra tagastanud ja hävitanud.

Mullitaja Smart Handi levitaja Autogrill TÜ ja importija SIA Halis Toysi suhtes on haldusmenetlus veel pooleli. Samuti kestab haldusmenetlus Tallinnas müügil olnud mullitaja Hold a Bubble ja Kose vallas müügil olnud mullitaja Bubble importija Kräss OÜ suhtes.

Kuidas käitutakse, kui müügilt avastatakse ohtlik mänguasi?

  • Kahtlust äratavad tooted võtab tarbijakaitseamet või terviseamet testimiseks.
  • Testid tehakse terviseameti kesklaboris ning testides uuritakse toote vastavust kehtestatud nõuetele.
  • Ohtlikuks osutunud toote korral on kauplusel kohustus müük peatada ja juba müüdud tooted tagasi kutsuda.
  • Tagasikutsumisest tuleb tarbijaid teavitada müügikohas ning ka laiemalt, näiteks meedia vahendusel.
  • Kauplusel tuleb ohtliku toote tagastanud tarbijatele raha tagasi maksta. Maksettõendavat dokumenti tarbijalt nõuda ei tohi.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara