Agnes Makk tõi Põldojale Eesti Posti

Endine ASi Swedbank Investeerimisfondid juhatuse esimees Agnes Makk oli see, kes oli Maksekeskuse stardimeeskonnas ning läbirääkimistelaua taha Eesti Posti.

Agnes Makk on Maksekeksuse asutajaliige ning väikeaktsionär ka täna, kellele kuulub 2,5% ettevõttest. "Maksekeskust arendades olid meil võimalike strateegiliste partneritena sihikul paar Eesti tuntud agressiivset e-ostukeskkonda ning mõned innovatiivsed portaalid, kuid Eesti Posti plussiks oli lai teenustespekter e-kaubanduse vallas kauba kättetoimetamisest kuni e-arveteni," kommenteeris Makk.

Ta lisas, et Eesti Post on aktiivne üle Baltikumi, mis avab huvitava kasvupotentsiaali. "Makselahenduste koondamine ühe värava kaudu on kasulik kasvava käibemahuga kaupmeestele, eriti kui plaan teha äri üle riigipiiride ja pakkuda järelmaksuvõimalusi," märkis ta.

Tema sõnul piirdub täna enamik e-kaupmehi 1-2 pangalingi makselahendusega, kuid need ei toimi ka sama pangakontserni piires üle riigipiiride." Ma ei kadesta e-kaupmehi, kes lähiriikides peavad saja-leheküljelisi sanktsioonidest ja kohustustest pikitud krediitkaardileppeid sõlmima," tõdes ta.

Eesti Posti laienemisplaanid e-kaubanduse vallas on ambitsioonikad, mistõttu Maksekeskuse ja Posti vahel ühise keele leidmine läks sujuvalt. "Müügieelne analüüs ning tehingu eeltingimuste täitmine oli minu vastutada Kui üldse tõrgetest rääkida, siis nii krediitkaardisektor on suletud oligopoolne süsteem," sõnas ta. "Suhtlus käib riskide keeles, kuid tegelikult ei soovita „pudrukausi“ juurde uusi turule tulijaid lasta."

Makk on jätkuvalt Maksekeskuse väikeaktsionär, täna küll tegev IT-valdkonnas rahvusvahelises logistikasektoris, ning hoiab pöialt Eesti Postile kogu e-strateegia lahtirullimisel. "Hoopis põnevaks võiks Eesti Posti e-äri minna siis, kui Eesti Posti enamusosalus rahvusvahelisel turul müüki pandaks ning strateegilise investori kaudu uued turud avaneksid," nentis ta. "Samas tagab Eesti Posti edumeelsus tema konkurentsivõime Balti mere piirkonnas ka ilma partnerite kaasamiseta."

Eesti Post ostis enamusosaluse endise hansapankuri Priit Põldoja ja advokaat Raino Paroniga seotud idufirmast AS Maksekeskus, mis võimaldab e-kauplustel kiiremini ja odavamalt korraldada maksete kogumine lõpptarbijailt.

 

Osale arutelus

  • Alyona Stadnik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara