Tiimari Balti juht: pankrotiteade tuli ebameeldiva uudisena

Tiimari Balti riikide regioonijuhi Terje Pajusalu jaoks tuli emaettevõtte pankrotiteade ebameeldiva uudisena, kuna käesolev aasta oli firma jaoks siin piirkonnas läinud edukalt.

"Tiimari Baltic AS lõpetas eelneva majandusaasta kasumlikult ning sellel aastal liigume eelmisest aastast üksjagu ees," ütles Pajusalu. Regioonijuht on rahul kaupluste kooslusega, sest poed asuvad kõikide Balti riikide pealinnade populaarseimates ja suurima kliendivooga kaubanduskeskustes.

Kuigi Tiimari Baltic ASi eelmise aasta käibest moodustas üüri- ja rendikulu umbes 28 protsenti, hindab Pajusalu olulisemaks piisavalt efektiivset ruutmeetri kasutust. Balti riikides on Tiimari aastate jooksul liikunud keskustesiseselt mitmel korral likviidsemate pindade suunas ning kahjumi vähendamiseks on ka tööjõukulusid optimeeritud.

"Pigem võiksin väita, et Baltikum on kulude optimeerimise osas viimastel aastatel väga mitmeid tõhusaid samme astunud, mis avaldusid eelmisel aastal ka Tiimari Baltic ASi majandusnäitajates," lisas Pajusalu.

Tiimari Balti üksus teenis mullu 34 000 eurot kasumit, millega sooviti katta eelmiste perioodide ligi 645 000eurost kogukahjumit.

"Emaettevõtte pankrotiprotsessi koha pealt oleme hetkel äraootaval seisukohal, kuna väljavaated Balti riikide kauplustevõrgustiku tuleviku osas on veel lahtised," ütles Pajusalu.

"Kuna pankrotiprotsess on alles alanud ja me ootame kohtuotsust, siis pole meil muud informatsiooni, kui et kogu tegevus Soomes ja Balti riikides jätkub tavapäraselt," kinnitas Tiimari Oy tegevjuht Niila Rajala. Küsimusele, mismoodi on võimaliku pankrotistumise valguses suheldud Tiimari töötajatega Eestis, jättis Rajala vastamata.

Eestis tegutseb 11 Tiimari kauplust Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Viimsis.

Soome poekett Tiimari Oy esitas kolmapäeval pankrotitaotluse, kuna ettevõte on viimasel ajal olnud sealse meedia teatel tõsistes majandusraskustes.

Osale arutelus

  • Ken Rohelaan

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara