Baltika andis hoiatuse ilma tõttu

2013. aasta prognoositavat müügikasvu on vähendatud 10%-lt 7%-le ning prognoositav aasta puhaskasum jääb 2012. aasta tasemele, so ligikaudu 800 000 EUR (ilma võimaliku valuutakursi mõjuta), teatas Baltika börsile.

28. veebruaril 2013 avaldas Baltika, et ettevõtte juhatuse eesmärgiks on kasvatada 2013. aastal kogumüüke üle 10% ning kahekordistada puhaskasumit. 2013. aasta esimese poolaasta tulemused olid plaanipärased, kuid tulenevalt kolmanda kvartali mõjudest korrigeerib Baltika juhatus tänavusi finantseesmärke.

Korrigeerimise põhjuseks on selle aasta augustis ja septembris planeeritust väiksem müük. Kui suvekaupade allahindluskampaaniad toimisid plaanipäraselt, siis augustis ja septembris kahandasid tavapärasest märksa soojemad ilmaolud tarbijate nõudlust sügishooaja kaupade järgi Baltika kõigil viiel jaeturul, vähendades seeläbi kaubanduslikku marginaali ja brutokasumit.

Septembri viimasel nädalal saabunud jahedamate ilmadega on sügiskaupade müük hoogustunud ning jõudmas hooaja tavapärasele tasemele. Korrigeeritud prognoosis on ettevõte eeldanud neljandas kvartalis sügis-talvise hooaja kaupade müügi sesoonset suurenemist ning kauplemise põhivaluutade kursside püsimist praegusel tasemel.

Baltika müük vähenes septembris aastaga 8%, 4,747 mln eurole. Jaemüük vähenes 10%, 4,301 mln eurole.

Jaemüük vähenes Baltikumis 9%, sealhulgas Eestis 8%, Leedus 14% ja Lätis 3%. Ida-Euroopa turgudel (Ukraina ja Venemaa) vähenes müük 12% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

Baltikal oli septembri lõpu seisuga 119 kauplust müügipinnaga 23 192 m², kuu keskmine müügipind suurenes 7% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

Üheksa kuu kokkuvõttes ulatusid müügitulud 41 651 tuhande euroni, kasvades eelmise aastaga võrreldes 4%, sealhulgas jaemüük oli kokku 38 832 tuhat eurot (+5%, sh Balti riigid +9%) ning hulgi- ja e-poe müük 2 725 tuhat eurot (+12%).

Osale arutelus

  • Romet Kreek

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara