Baltika andis hoiatuse ilma tõttu

2013. aasta prognoositavat müügikasvu on vähendatud 10%-lt 7%-le ning prognoositav aasta puhaskasum jääb 2012. aasta tasemele, so ligikaudu 800 000 EUR (ilma võimaliku valuutakursi mõjuta), teatas Baltika börsile.

28. veebruaril 2013 avaldas Baltika, et ettevõtte juhatuse eesmärgiks on kasvatada 2013. aastal kogumüüke üle 10% ning kahekordistada puhaskasumit. 2013. aasta esimese poolaasta tulemused olid plaanipärased, kuid tulenevalt kolmanda kvartali mõjudest korrigeerib Baltika juhatus tänavusi finantseesmärke.

Korrigeerimise põhjuseks on selle aasta augustis ja septembris planeeritust väiksem müük. Kui suvekaupade allahindluskampaaniad toimisid plaanipäraselt, siis augustis ja septembris kahandasid tavapärasest märksa soojemad ilmaolud tarbijate nõudlust sügishooaja kaupade järgi Baltika kõigil viiel jaeturul, vähendades seeläbi kaubanduslikku marginaali ja brutokasumit.

Septembri viimasel nädalal saabunud jahedamate ilmadega on sügiskaupade müük hoogustunud ning jõudmas hooaja tavapärasele tasemele. Korrigeeritud prognoosis on ettevõte eeldanud neljandas kvartalis sügis-talvise hooaja kaupade müügi sesoonset suurenemist ning kauplemise põhivaluutade kursside püsimist praegusel tasemel.

Baltika müük vähenes septembris aastaga 8%, 4,747 mln eurole. Jaemüük vähenes 10%, 4,301 mln eurole.

Jaemüük vähenes Baltikumis 9%, sealhulgas Eestis 8%, Leedus 14% ja Lätis 3%. Ida-Euroopa turgudel (Ukraina ja Venemaa) vähenes müük 12% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

Baltikal oli septembri lõpu seisuga 119 kauplust müügipinnaga 23 192 m², kuu keskmine müügipind suurenes 7% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

Üheksa kuu kokkuvõttes ulatusid müügitulud 41 651 tuhande euroni, kasvades eelmise aastaga võrreldes 4%, sealhulgas jaemüük oli kokku 38 832 tuhat eurot (+5%, sh Balti riigid +9%) ning hulgi- ja e-poe müük 2 725 tuhat eurot (+12%).

Osale arutelus

  • Romet Kreek

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara