Prisma kasvab keskmisest kiiremini

Prisma Peremarketi müük kasvas augustis eelmise aastaga võrreldes 12 protsenti, toidukaupade käive tõusis samade perioodide võrdluses 8 protsenti.

Ettevõtte tegevdirektor Janne Lihavainen peab oluliseks lisaks toidukaubale müümist laias valikus tarbekaupa. Prisma juhi sõnul on käibekasvu üheks põhjuseks inimeste eelistuste muutumine hüpermarketite suunas.

"Aina suurem hulka kliente eeldab, et saab ühe poeskäiguga kätte lisaks laiale valikule toidukaubale ka lasteriided, mänguasjad, väikesed kodumasinad ja mitmed muud tooted," ütles Lihavainen.

Hinnavõitluses väikepoodidega loodab jaekaubanduskett saavutada eelist hüpermarketite kuluefektiivsusega. "Oma osa mängivad ilmselt ka avarad vahekäigud ja mitmed muud tegurid, mis on meile viimaste aastate lõikes toonud turu keskmisest selgelt kõrgemad kasvunumbrid," lisas Lihavainen.

Jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük suurenes 2013. aasta augustis eelmise aasta augustiga võrreldes püsivhindades 6%, millele andis suurima tõuke tööstuskaupade kaupluste jaemüügi kasv (+12%), teatas statistikaamet. Toidukaupluste jaemüük kasvas augustis 3% võrreldes eelmise aasta sama kuuga.

Osale arutelus

  • Ken Rohelaan

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara