Süsteemirikke tõttu tehti kaks Walmarti täiesti tühjaks

Louisiana osariigis osteti kaks hiigelsuurt Walmarti poodi kaupadest täiesti tühjaks. Põhjuseks polnud mitte suurepärased allahindlused, vaid kaardisüsteemi rike, mis kaotas piirangud ära.

Walmarti Springhilli ja Mansfieldi poodide letid olid sõna otseses mõttes täiesti tühjaks tehtud pärast seda, kui Xeroxi hallatav EBT-kaartide süsteem (Electronic Benefits Transfer) ütles üles 17. osariigis. EBT-kaartidele kantakse osariikide sotsiaalametite poolt hädasolijatele peamiselt raha või toetusi toidu ostmiseks.

Kuigi paljud jaemüüjad peatasid koheselt EBT-kaartide kasutuse, kuna nad ei näinud enam kaardiomanike limiite, siis Walmart lubas inimestel jätkata ostude sooritamist kahes Louisiana poes ja mujal Ühendriikides.

Tulemus? Kahe tunniga tehti pood täiesti tühjaks. Kui kohaliku aja järgi kell 9 õhtul hakkasid limiidid taas nähtavaks saama, siis üks naine, kellel oli kõigest 49 senti oma kaardil, üritas poest osta 700 dollari väärtuses kaupa. Walmart ütles, et ei esita süüdistust, kui naine loobub kaubast, vahendas kohalik teleuudistekanal KSLA.

Walmarti pressiesindaja Kayla Whalingu sõnul oli neis kahes poes juhtunu isoleeritud juhtum ning teistes osariikides sarnaseid probleeme esile ei tulnud. Whaling ei osanud öelda, kes kahjud katab ning ütles, et firma uurib veel olukorda.

Xerox teatas e-kirjana saadetud avalduses, et jeamüüjatega nagu Walmart on kokkulepitud ning dokumenteeritud protsess, kuidas käituda, kui EBT süsteem rivist välja läheb. Firma sõnul maksavad nad Walmartile ja teistele jaemüüjatele dollari täpsusega kogu kaotatud raha tagasi, kui eelpool kõneldud protsessidest peeti kinni.

USA Today andmetel on sel aastal koguni 13,6% Ühendriikide majapidamistest toidutalongide peal, mis on viis protsendipunkti rohkem võrreldes 2008. aastaga.

Osale arutelus

  • Fredy-Edwin Esse, California

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara