Hakatakse tootma keskkonnasõbralikke materjale

Alatest 2015. aastast on ftalaadi ehk plastiku pehmendamiseks kasutatav aine keelatud enamikes ELi toodetes sh põrandakattematerjalides ning üha enam kasutama keskkonnasõbralikke tooraineid.

Lincona Konsult ASi juhatuse liikme Sven Erslingi sõnul on tervislikkusest saanud tootjaile oluline müügiargument. „Kõrvuti järjest rangemate euroregulatsioonidega on see pannud põrandakatete tootjaid tegema mahukaid investeeringuid teadusesse ja uutesse tehnoloogiatesse, et leida tervislikumaid alternatiive.“

„Ohtlike ainete sisaldusest toodetes tuleb avameelselt rääkida ja teemat rohkem selgitada,“ kinnitas Lincona Konsult ASi juhatuse liige Olavi Tuisk. 

Ftalaate leidub täna paljudes kosmeetikavahendites, mänguasjades, värvides, liimides, söögi- ja joogipakendites, põrandakatetes ja mujal, kust nad võivad sulades eralduda ja organismi sattuda.

Tarkett teatas hiljuti, et töötab välja ftalaadivaba PVC-põrandakatte. Lincona juhtide sõnul liigub samas suunas täna enamik sisustusmaterjalide tootjaid. „Järgmise kümne aasta jooksul kujuneb tõenäoliselt normiks, et meid iga päev ümbritsevad tooted oleksid vähemalt 95% keskkonnasõbralikest materjalidest valmistatud ning silmas peetakse ka üldist ökoloogilist jalajälge,“ märkis Olavi Tuisk.

Lincona Põrandakeskus on Eesti suurim põrandakatete importija, mis tegeleb paljude tuntud kaubamärkide nagu Tarkett, Boen ja Kährs, maaletoomisega. AS Lincona Konsult on asutatud 1992. aastal, tegevusvaldkonnaks põrandakatete müük. Lisaks põrandakatetele pakub Lincona tehnilist konsultatsiooni ja põrandakatete paigaldamist ning hooldamist.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik!

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara