Hakatakse tootma keskkonnasõbralikke materjale

Alatest 2015. aastast on ftalaadi ehk plastiku pehmendamiseks kasutatav aine keelatud enamikes ELi toodetes sh põrandakattematerjalides ning üha enam kasutama keskkonnasõbralikke tooraineid.

Lincona Konsult ASi juhatuse liikme Sven Erslingi sõnul on tervislikkusest saanud tootjaile oluline müügiargument. „Kõrvuti järjest rangemate euroregulatsioonidega on see pannud põrandakatete tootjaid tegema mahukaid investeeringuid teadusesse ja uutesse tehnoloogiatesse, et leida tervislikumaid alternatiive.“

„Ohtlike ainete sisaldusest toodetes tuleb avameelselt rääkida ja teemat rohkem selgitada,“ kinnitas Lincona Konsult ASi juhatuse liige Olavi Tuisk. 

Ftalaate leidub täna paljudes kosmeetikavahendites, mänguasjades, värvides, liimides, söögi- ja joogipakendites, põrandakatetes ja mujal, kust nad võivad sulades eralduda ja organismi sattuda.

Tarkett teatas hiljuti, et töötab välja ftalaadivaba PVC-põrandakatte. Lincona juhtide sõnul liigub samas suunas täna enamik sisustusmaterjalide tootjaid. „Järgmise kümne aasta jooksul kujuneb tõenäoliselt normiks, et meid iga päev ümbritsevad tooted oleksid vähemalt 95% keskkonnasõbralikest materjalidest valmistatud ning silmas peetakse ka üldist ökoloogilist jalajälge,“ märkis Olavi Tuisk.

Lincona Põrandakeskus on Eesti suurim põrandakatete importija, mis tegeleb paljude tuntud kaubamärkide nagu Tarkett, Boen ja Kährs, maaletoomisega. AS Lincona Konsult on asutatud 1992. aastal, tegevusvaldkonnaks põrandakatete müük. Lisaks põrandakatetele pakub Lincona tehnilist konsultatsiooni ja põrandakatete paigaldamist ning hooldamist.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara