Elion: tahvelarvutite müük tõuseb, lauaarvutite oma langeb

Elioni sõnul suureneb aastalõpus tahvelarvutite müük, millest on viimase paari aastaga saanud trenditoode ning lauaarvutite müük jätkab langustrendi 2015. aastani. 

Elioni jaekaubanduse ärijuhi Aivar Otsa sõnul on telerite ja arvutite müügis ostjate eelistused vastandlikud. „Kui telerimüügis loeb üha enam suurus, siis uute arvutite soetamises näitavad hüppelist kasvu väiksemad seadmed ehk tahvelarvutid,” rääkis Ots. „Tänane elu nõuab inimestel rohkem mobiilsust ning siin paneb tahvelarvuti oma eelised maksma – seda on kergem ja mugavam kaasas kanda ning käivitub sülearvutist kiiremini,” ütles Ots.

Üleilmse tehnoloogiauuringute firma IDC andmetel kahaneb lauaarvutite müük tänavu 9,7% ning langust jätkub aastani 2015, mille järel peaks turumaht hakkama vaikselt taastuma. „Süle- ja tahvelarvutite võidukäik ei tähenda seda, et lauaarvuteid üldse ei ostetaks – pigem on nende turg Eestis täna stabiliseerunud,” lausus Ots.

Otsa hinnangul ei too selle aasta viimased kaks kuud kaasa suuri muudatusi müügitrendides. „Nagu ikka on detsember aktiivseim müügikuu ning usun, et populaarseimaks jõulukingituseks kujuneb teler ja tahvelarvuti, millest on viimase paari aastaga saanud trenditoode."

Elion müüs tänavu üheksa kuuga 5700 telerit ja 13 000 arvutit, e-poes tehtud sisseostude osakaal on kasvanud 40 protsendile kogu kaubamüügist.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara