Fits.me: käive jääb saladuseks

Interneti rõivakaupluste virtuaalne proovikabiin Fits.me on küll hankinud mitmeid kliente ja alustanud müüki, kuid kui edukalt, jääb saladuseks – firma juht Heikki Haldre Suurbritanniasse registreeritud emafirma käivet ei avalikusta.

Haldre sõnab, et firma kasum pole praeguses arenguetapis oluline ja kasvu finantseerimiseks hangitakse investoritelt lisaraha.  

Äripäev kirjutas Eesti ühest enim esile tõstetud idufirmast viimati juulis. Nende Eesti firma Massi Miliano OÜ mullune aruanne näitas, et ettevõte oli oma käibe 2011. aasta 23 000 euro pealt 2012. aastal tõstnud pea kahe miljonini. “Me olime pikka aega lihtsalt tehnoloogiaarendusettevõte, kuid eelmine aasta oli esimene aasta, kui me pöörasime Fits.me müügimasinaks,“ kommenteeris Haldre suvel. Tegelikult ettevõte mullu käibe mõttes veel päris müügimasinaks ei tõusnud. 1,96 miljoni euro suurusest müügitulust 1,91 miljonit moodustas müük Suurbritannias registreeritud emafirmale Fits.me Holdings Limited. Nii finantseeriti siin tehtavat arendust. Suurbritannia firma enda müügitulemusi lakooniline aruanne ei kajasta, kuid kahjumina näitas saareriigis registreeritud ettevõte 2,36 miljonit eurot.

Haldre käivet ei avalda

Ettevõtte juht Heikki Haldre sõnul oli suvine lugu möödarääkimine. „Suve poole keegi Äripäevast tundis huvi, aga siis ma ei kinnitanud meie käivet – lõpuks kirjutati artiklisse ikka number, mis meie Eesti aruandes sees on,“ selgitab ta. Jah, firma oli varem tehnoloogia arendaja, kuid nüüd pööratakse seda „müügimasinaks“, sõnab Haldre. Käivet müügist klientidele tehti Suurbritannia firma alt tema sõnul ka mullu. „Selle aasta müük on kvartalist kvartalisse parem, kui see, mida me oleme oodanud,“ kinnitab Haldre. Konkreetseid numbreid ta aga ei avalda.

Suured investeeringud

Fits.me üheks osanikuks on 10,65%ga riiklik Eesti Arengufond oma investeeringute haldamise firma SmartCap kaudu.  Arengufond on Fits.me-sse paigutanud miljon eurot. Samavõrd suure summaga on ettevõtte arendustöid toetanud ka Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

Fits.me on arenguks raha hankimisel olnud edukas ka mujal. Peale Eesti riiklike toetuste on ettevõte kaasanud 7 miljonit eurot riskifondidelt, et oma teenust arendada ja turule tulla. Äriarenduse kõrval on ettevõttel tekkinud hulk kliente, kuid senine käive pole tulemusi üle nulli tõstnud. 

See, millal firma kasumisse jõuab, pole Haldre sõnul ettevõtte praeguses arengus tähtis. Tema sõnul ootavad investorid hetkel kasumi asemel kasvu. Nii panustab firma laienemisele ja valmistub selleks järgmisel aastal lisaraha kaasama.

Kuidas Fits.me teenus töötab ja milliseid arenguvõimalusi Haldre näeb, vaata Äripäeva veebis avaldatud videost või loe lisa lehest!

Osale arutelus

  • Hannes Sarv

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara