Colliers: Internetikaubandus mõjutab jõudsalt kogu jaeturgu

Colliersi analüütikute koostatud turuülevaate kohaselt on hetkel aktiivseim kaubanduspindade sektor, mille tulevik on tugevalt seotud jõudsalt kasvava ja pikemas perspektiivis kogu jaeturgu mõjutava internetikaubandusega.

Büroopindade turul on 2013. aasta teises pooles olnud kõige aktiivsemad info- ja kommunikatsioonitehnoloogia sektoris tegutsevad ettevõtted. Vastukaaluks on aga tööstus -ja ehitussektoris tegutsevate ettevõtete seas näha aktiivsuse vähenemise märke.

Kaubanduskeskused on selgelt, kuid ettevaatlikult oma turupositsiooni tugevdamiseks samme astumas. “Suuremad ja veel mitte laienenud keskused on teatanud, et kavatsevad oma kaubanduspinda värskendada või laiendada. Lisaks avas mõned päevad tagasi oma uksed Tallinna kesklinnas asuv uus kaubanduskeskus Postimaja, millest saab eeldatavasti veel üks kesklinna ärikvartali tõmbenumbritest. Samas on hetkel veel raske prognoosida, kui atraktiivseks ja mõjukaks uus keskus osutub,“ kommenteeris Colliers International Advisors partner Margus Tinno.

Kuid nagu ka mujal Euroopas kasvab ka Eestis jõudsalt  internetikaubanduse populaarsus. Eurostati andmetel kinnitas ligikaudu 60% internetikasutajatest Euroopa Liidu 28 liikmesriigis, et nad sooritasid 2012. aastal oste internetis. Eesti  inimestest ostles internetis 29%. See tendents näitab, et internetikaubandusel on Eestis suur kasvupotentsiaal, mis pikemas perspektiivis mõjutab kogu jaeturu tulemusi.

Lao –ja tööstuspindade turul on kõige suurem nõudlus 500-1000 ruutmeetriste kvaliteetsete pindade järele. Hetkel on renditurul klassikaliste laopindade sektoris pakkumises üle 1000 ruutmeetrised pinnad ja komplekssete büroo-laopindade ja väikeste tööstus-laopindade sektoris leiab enim väikeseid (kuni 500 ruutmeetriseid) pindasid. Olukord on mõneti paradoksaalne, kuna hetkel ei vasta nõudlus Tallinna laopindade turul olevale pakkumisele.

Eesti investeerimisturg on jätkuvalt aktiivne. Lisaks kohalikule kapitalile otsib ka väliskapital võimalusi Eesti kinnisvaraturule investeerida. Kõige aktiivsemad on Venemaa investorid, kes soovivad siinsele turule varahaldusettevõtete kaudu investeerida. Mitmete investeerimisportfellide hoiuperiood on jõudud punkti, kus väljumine on juba tõsiseks teemaks muutunud. See on muutnud kinnisvarainvesteeringute valiku veidi rikkalikumaks ja mitmekesisemaks.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara