Võrdle eurooplaste kulutusi toidule ja eluasemele

Kui Eesti pere kõigist kulutustest moodustab toit 19%, siis Soome perel vaid 13%. Samas kulutavad soomlased meist rohkem eluasemele.

Kui suur osa sissetulekust leibkondadele pärast erinevaid kulutusi säästmiseks ja investeerimiseks kätte jääb või kui palju kulutusi tehakse hoopis laenurahaga, võrdlusest paraku ei selgu. Võrdlus annab aga aimu, millistes riikides kulutatakse proportsionaalselt rohkem toidule ja millistes eluasemele.

Võrreldud eluasemekulude alla kuuluvad eluaseme hooldus ja remont, vesi (jm eluasemega seotud teenused), elekter, gaas (või muu kütus), samuti üür. Kodulaenu maksed kulutuste alla ei lähe, vaid on sisuliselt majapidamise investeeringud eluasemesse. Samas on siiski iga leibkonna puhul arvestatud hüpoteetilist kulu eluruumi kasutamisele (n-ö arvestuslikku üürikulu).

"Väga suur osa Eesti elamufondist on väga vana, suurem osa elanikkonnast elab suhteliselt tagasihoidlikel elamispindadel. Võrreldes muu Euroopaga on Eestis puuküte palju rohkem levinud, väljaspool linnasid on see valdav," kommenteeris SEB eraisikute suuna arendusjuht Triin Messimas, miks Eesti leibkondade kulu eluasemele on madalam kui mitmetes jõukamates riikides.

Kulu toidule sisaldab toiduaineid ja mittealkohoolseid jooke, kuid ei sisalda näiteks restoranides einestamist.

Tabelis on võrreldud Eurostati ja SEB kogutud 2012. aasta andmeid.

Osale arutelus

  • Piret Reiljan

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara