Lihavainen: sotsmaksu vabastus teeks pensionäri ahvatlevamaks

Prisma Peremarketi juhi Janne Lihavaineni sõnul muudaks pensionäride vabastamine sotsiaalmaksust nad ettevõtete jaoks atraktiivsemaks.

"Kindlasti muudaks, kuid küsimus on siiski ka selles, kui palju on neid aktiivseid pensionäre, kel on tervist ja aktiivsust tööjõuturul aktiivselt kaasa lüüa," kommenteeris ta.

Rahandusministri käest küsiti Äripäeva veebiintervjuus, kas võiks pensionäride senisest enam tööle rakendamise ergutamiseks vabastada nad sotsiaalmaksust. Ühtlasi võiks see olla abiks tööjõukriisi oludes. Ligi sõnul külvaks see aga ebavõrdsust.

Prisma Peremarketis töötab Lihavaineni sõnul hulk inimesi, kes aastate poolest võiksid pensionil olla. "Palkame pensionieas inimesi Prismadesse tööle väga hea meelega. Kuna poetöö on paindliku graafikuga ja seda saab teha ka osalise ajaga, sobib see väga hästi ka vanemas eas inimestele, kes soovivad pensionile lisa teenida ning kodust vahel välja inimeste sekka saada," märkis ta.

Lihavainen lisas, et pensionäride sotsiaalmaksust vabastamine oleks tööjõukriisi olukorras abiks. "Kindlasti oleks see abiks, kui need pensionärid, kel tervis lubab, jätkaksid kasvõi osalise ajaga töötamist," lisas ta.

 

Osale arutelus

  • Kaisa Gabral

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara