Rimi: soodustused suurt tööjõu juurdevoolu ei tooks

Rimi personalijuhi sõnul on nende töötajate hulgas väga väike protsent pensionäre ning ka kandideerijate hulgas on nende osakaal üsna kasin.

"Kasutame täna tööjõu leidmiseks juba niigi kõiki kanaleid ning seeläbi peaks töötajate otsimise kuulutus jõudma kindlasti ka pensionärideni," kommenteeris Rimi personalijuht Õrne Lainde.

Tänane olukord on aga selline, et me kindlasti ootaks tegusaid pensionäre enda ridadesse rohkem, kui neid täna tuleb, lisas Lainde.

"Mõistagi oleks igasugune maksusoodustus selles osas abiks," jätkas Lainde. "Meie hinnangul võiks näiteks tulumaksusoodustus pensionäridele tuua tegusaid inimesi teenindusse juurde, aga ka sel juhul ei prognoosi me suurt tööjõu juurdevoolu just jaekaubandusse."

Lainde sõnul on sotsiaalmaksu tasumine ettevõtja kulu - kindlasti oleks sellest vabastamine positiivne ettevõtjale, küll aga ei motiveeri see kuidagi töötajat. "Edasi mõeldes, võiks ehk selle maksu arvelt pensionäride töötasu tõsta, siis oleks see aga ebaõiglane kõikide teiste töötajate suhtes," arvas Lainde. "Rakendame Rimis võrdse kohtlemise printsiipi ning ei tasustaks erinevates vanusegruppides inimesi erinevalt, vaatamata maksusoodustusele."

Kokkuvõtteks ei leevendaks tema hinnangul pensionäride sotsiaalmaksuvabastus tööjõukriisi.

Osale arutelus

  • Ave Lepik, Kaisa Gabral

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik!

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara