Rimi: soodustused suurt tööjõu juurdevoolu ei tooks

Rimi personalijuhi sõnul on nende töötajate hulgas väga väike protsent pensionäre ning ka kandideerijate hulgas on nende osakaal üsna kasin.

"Kasutame täna tööjõu leidmiseks juba niigi kõiki kanaleid ning seeläbi peaks töötajate otsimise kuulutus jõudma kindlasti ka pensionärideni," kommenteeris Rimi personalijuht Õrne Lainde.

Tänane olukord on aga selline, et me kindlasti ootaks tegusaid pensionäre enda ridadesse rohkem, kui neid täna tuleb, lisas Lainde.

"Mõistagi oleks igasugune maksusoodustus selles osas abiks," jätkas Lainde. "Meie hinnangul võiks näiteks tulumaksusoodustus pensionäridele tuua tegusaid inimesi teenindusse juurde, aga ka sel juhul ei prognoosi me suurt tööjõu juurdevoolu just jaekaubandusse."

Lainde sõnul on sotsiaalmaksu tasumine ettevõtja kulu - kindlasti oleks sellest vabastamine positiivne ettevõtjale, küll aga ei motiveeri see kuidagi töötajat. "Edasi mõeldes, võiks ehk selle maksu arvelt pensionäride töötasu tõsta, siis oleks see aga ebaõiglane kõikide teiste töötajate suhtes," arvas Lainde. "Rakendame Rimis võrdse kohtlemise printsiipi ning ei tasustaks erinevates vanusegruppides inimesi erinevalt, vaatamata maksusoodustusele."

Kokkuvõtteks ei leevendaks tema hinnangul pensionäride sotsiaalmaksuvabastus tööjõukriisi.

Osale arutelus

  • Ave Lepik, Kaisa Gabral

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara