Testitakse pangakaart mobiiltelefonis lahendust

EMT eestvedamisel on koostöös pankadega käivitatud novembrist uudne teenus “Pangakaart mobiiltelefonis”, mida katsetavad 150 liikmeline testrgupp.

Koostöös Eesti juhtivate pankadega Danske Bank, Nordea Pank, SEB Pank, Swedbank ning Tallinna Kaubamaja Grupiga (Tallinna Kaubamaja, Selver) testitakse avalikku pilootprojekti, mille eesmärgiks on testida NFC (Near Field Communication) teenuse „Pangakaart mobiiltelefonis" prototüüplahendust.
 
Pilootprojekti käigus testitakse lahendust, kus klient saab oma mobiilset pangakaarti kasutada nagu tavalist pangakaarti. Kaardi makseterminali sisestamise asemel tuleb vaid terminali telefoniga kergelt puudutada ning kostuva kinnitusheli järel ongi makse sooritatud. Lahendus võimaldab määrata, milliste summade osas küsib süsteem PIN-koodi ja milliste osas piisab vaid telefoniga terminali puudutamisest.
 
Piloodi testgruppi on kaasatud 150 inimest (peamiselt piloodis osalevate partnerite esindajad), kes testivad uut makselahendust Kaubamaja Ilumaailmas ja Toidumaailmas, Järve ja Pirita Selveris ning valitud kohvikutes.

NFC piloodiga ei valmistata ette kommertsteenust, vaid see on piiratud ajal ja piiratud arvu testklientidega toimuv uue makseviisi kontseptsiooni ja tehnoloogia testimine. NFC pilootprojekti põhieesmärgiks on testida pilootprojektile eelnenud rakendusuuringu käigus omandatud teadmisi ja koostatud protsessimudeleid, testida turvalise mobiilse rahakoti prototüüpi ja selle kasutusmugavust SIM-kaardil olevate pangakaartidega reaalses maksekeskkonnas ning lisaks NFC tehnoloogia kasutusvõimalusi kaupmeeste kassapõhistes kaardimaksesüsteemides. Seda kõike lõppeesmärgiga luua tulevikus oma klientidele turvaline mobiilne rahakott ja atraktiivne ning mugav makseviis „Pangakaart mobiiltelefonis".

NFC piloodi kestuseks on planeeritud 3 kuud, mille järel tehakse vajalikud analüüsid ja kokkuvõtted. Piloodi lõpptulemuse alusel saab vastu võtta otsused teenuse tuleviku kohta. Antud projekti arendus on kestnud enam kui kaks aastat. 

 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara