Liit: automüük ärkas oktoobris

Kuigi kevadkuude rekordmüükideni lõppenud oktoobri uute autode müüginumbrid ei kerkinud, toimetati klientidele kätte üle paarisaja auto enam kui septembris.

Oktoobris müüdi Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Liidu andmeil 1791 uut sõiduautot, mis ületab möödunud aasta oktoobrikuu müügi enam kui kahesaja võrra. Kümne kuu kokkuvõttes püsib uute sõiduautode müük 5% jagu plussis võrreldes möödunud aasta sama perioodiga. Kokku on tänavu kümne kuuga  müüdud 16 959 sõiduautot.

„Autoturg on hetkel suhteliselt hüplev ja mõjutatud erinevate suuremate hangete loovutamisest klientidele,“ kommenteeris Peugeot’ Baltikumi tegevjuht Rasmus Tali. „September oli näiteks oodatust veidi kehvem, aga oktoober jälle päris hea. Teine märksõna on kindlasti ka uute mudelite saabumine ja kuidas kliendid neid vastu võtavad. Turg liigub umbes samas tempos möödunud aastaga, vaid mõne protsendiga plussis. Tervikuna on autoturg stabiilne ja oodatud kasvu tegelikult pole.“

Jätkuvalt on sõiduautode osas populaarseim automark Toyota, milliseid oktoobris müüdi 252 tükki. Juba mitmendat kuud järjest püsib teisel kohal Škoda, seekord 192 müüdud sõiduautoga. Kolmandaks enim toimetati oktoobris klientidele kätte Volkswageneid (153). Populaarseimaks mudeliks osutus oktoobris Škoda Octavia, aga jätkuvalt on müügitabelite tipus ka maasturid, sest teisele ja kolmandale kohale platseerusid Honda CR-V ja Nissan Qashqai. Hüppe tegi oktoobris ka elektriautode müük, milliseid müüdi koguni 20 tükki.

Tarbesõidukeid läks oktoobris kaubaks kokku 376 tükki. Automarkidest kerkis esikohale Peugeot 54 autoga, aga kaugele ei jäänud maha ka Citroen 47 müüdud sõidukiga. Kolmandat kohta jagasi 39 müüdud tarbesõidukiga Mercedes-Benz ja MAN, neist viimane tänu Tallinna uute linnaliinibusside müügitehingule. Veokite segmendis oli müüduimaks Volvo 34 veokiga, järgnesid Mercedes-Benz 27 ja Scania 22 sõidukiga.

Osale arutelus

  • Rivo Sarapik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara