Baltika teenis oodatust suurema kahjumi

Baltika, kellelt LHV analüütikud ootasid nullkasumit ja Swedbanki omad 0,4 mln eurost puhaskashjumit, teatas oodatust suuremast III kvartali kahjumist.

Emaettevõtja osa puhaskahjumist oli 784 000 eurot võrreldes mulluse 201 000 eurose kasumiga. Koondkahjumi emaettevõtja osa oli 819 000 eurot võrreldes mulluse 329 000 eurose kasumiga.

Käive vähenes 14,3 mln eurolt 14,2 mln eurole.

Kolmandas kvartalis müük langes ning Baltika sai 784 tuhande euro suuruse puhaskahjumi, kirjutas ettevõte börsiteates.

Tavapärasest märksa soojemad ilmaolud augustis ja septembris kahandasid tarbijate nõudlust sügishooaja kaupade järele Baltika kõigil viiel jaeturul. Lisaks mõjutas tarbija käitumist suurenev ebakindlus ja aeglustuv majanduskasv, mis on eriti ilmnenud Venemaal, aga vastavaid märke on näha ka Baltikumis. Tihenenud on ka konkurents Eestis ja Leedus, kuna turule on lisandunud uusi kaubamärke ning kaubanduspind on kasvanud.

Venemaa jaemüük vähenes kolmandas kvartalis 14% ja Ukrainas 6%. Lisaks aeglustunud majanduskasvule võimendas müügilangust Venemaa rubla nõrgenemine euro suhtes. Ettevõte üheksa kuu valuutakursikahjum oli 372 tuhat eurot.

Hulgi- ja e-poe müük kasvas kolmandas kvartalis 20%, mis on vastavuses 2013. aastaks seatud eesmärgiga arendada ka teisi müügikanaleid ning suurendada müügimahtusid nii hulgipartnerite kui frantsiisi kaudu.

Ehkki oktoobrikuus taastus peale kahte nõrka müügikuud grupi müügikasv, ei vastanud see täies mahus juhtkonna ootustele. Prognoositust nõrgem neljanda kvartali algus võib seada ohtu ettevõtte poolt 1.oktoobril avaldatud 2013. aasta finantseesmärkide täitmise. Käesoleva aasta kõikuv müük koos majanduse ebakindlusega on teinud lähituleviku prognoosimise keerulisemaks.

Üheksa kuu kokkuvõttes on puhaskahjum 784 000 eurot, kuid oktoobril antud kasumihoiatuse kohaselt loodetakse ilma valuutakursside mõjuta puhaskasumi jäämist mullusele tasemele ehk 800 000 eurole. Seega IV kvartalis peaks ettevõte teenima ligi 1,6 mln eurose kasumi.

Osale arutelus

  • Romet Kreek

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara