Maximal on valmisolek töö- ja palgatingimuste parendamiseks

Teisipäeval kohtusid Tartus Kaubandustöötajate Ametiühingu (ETKA) ja Maxima Eesti esindajad, et rääkida koostööst töö- ja palgatingimuste parendamisest.

„Kaupluste lahtiolekuajad, töötajate puudus ja madalad palgad sektoris on teemad, mis vajavad kiiret lahendamist“, märkis kaubandustöötajate Ametiühingu esimees Elle Pütsepp ja lisas, et õiglane töötasu ning selge ja töötajatele arusaadav palgapoliitika motiveerib töötajaid tulemuslikumalt tööle ning parandab müüja kutse mainet.

Ametiühingud on seisukohal, et palkadest tuleks rääkida niikaua, kuni palgateema on muutunud Eestis normaalseks aruteluteemaks, kus esmatähtsaks ei peeta ainult välismaise äriettevõtte huvi teenida rohkem kasumit, vaid kohalike töötajate heaolu.

Pütsepp peab väga oluliseks ettevõtte juhtkonna ja ametiühingu vahelist koostööd töö- ja palgatingimuste parendamisel ning saadab tööandjale kirjalikult konkreetsed ettepanekud.

Kuna tegemist oli esimese ametiühingu ja tööandja vahelise kohtumisega, siis Pütsapa sõnul möödus see meeldivas õhkkonnas, kuigi mõningate teemade käsitlemine tekitas pingeid.

 

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

8 põhjust, miks valida PilveNAV

PilveNAV on veebipõhine ja kuutasuline majandustarkvara arenevale ettevõttele, mis kasvab koos ettevõttega. Tarkvara on saadaval valmislahendusena ja taskukohase hinnaga.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara