Maxima: Riia kaupluse ehitis oli unikaalne

"Maximal ei ole Eestis üheski sarnase konstruktsiooni või arhitektuuriga hoones kauplust," ütles Maxima Eesti brändi- ja kommunikatsiooniosakonna direktor Ty Lehtmäe ja lisas: "Riia hoone oli unikaalne nii Lätis kui ka kogu Baltikumis."

Varisenud katusega Läti kauplusehoones oli Maxima rentnik, nii nagu oli samas hoones asunud loomatarvete kauplus ja pangakontor, selgitas Lehtmäe. "Selle kaupluse kinnisvaraarendaja ega ka ehitajaga ei ole Maximal Eestis mingit koostööd," märkis ta.

Eestis kasutab Maxima tema sõnbul sarnaselt teistele jaekaubanduskettidele kinnisvara erinevalt, osaliselt on ise kinnisvara omanik, osaliselt kasutab rendipinda. Kaupluste seas on nii uuemaid kui vanemaid hooneid, kõikidel kauplustel on tegutsemiseks riiklike järelevalveasutuste väljastatud vajalikud load ja kooskõlastused, selgitas Lehtmäe.

"Kui ükskõik millisesse riiki ehitatakse uus kauplusehoone, siis kontrollivad selle nõuetele vastavust riiklikud järelevalveinstitutsioonid. Täiendusena on meie ettevõtte poliitika selline, et kui Maxima läheb mõnele kinnisvarale rentnikuks, tellime me omakorda ehitusekspertiisi, kes hoone täielikult üle vaatab. Alles selle ekspertiisi nõuetelevastavuse kinnituse saamise järel läheb Maxima kaupluse rentnikuks," selgitas Lehtmäe.

Kõikides Maxima kauplustes kontrollitakse tema sõnul regulaarselt iga aasta konstruktsioonide  ja katuse ning signalisatsioonide ja mehhanismide korrasolekut.

"Me ei saa kuidagi spekuleerida, mis on Riia tragöödia põhjus, kuna seda saab selgitada ainult uurimine. Usume ja loodame, et uurimine selgitab põhjused võimalikult pea. Riia tragöödia ühe reaktsioonina võtame sellegipoolest ka Maxima kasutuses oleva Eesti kinnisvara teravdatud tähelepanu alla," ütles Lehtmäe.

 

Osale arutelus

  • Ave Lepik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara