Tallegg lõpetas Lool lihatöötlemise

Tänasest on kogu Talleggi lihatöötlemine Loolt Tabasalu tehasesse kolitud ning tootmine uutes ruumides on alanud, teatas Tallegg. Kolimisega seoses jääb Lool olev tootmispind uut omanikku ootama.

„Nädalavahetusel viidi Loolt ära viimased seadmed ning kogu Talleggi lihatöötlemine toimub nüüd varasema kahe tehase asemel ühes,“ teatas AS Talleggi juhatuse esimees Teet Soorm. Ta lisas, et seoses kolimisega jääb Loo kinnistul vabaks 4074 m2 suurune tootmispind, mida seni kasutas Talleggi lihatööstus ning mis jääb nüüd uut omanikku ootama.

Tallegg avas 23. septembril renoveeritud ja laiendatud Tabasalu tehase, kuhu koondus alates detsembrist kogu ettevõtte lihatöötlemine.

13,5 miljoni euro suurune investeering muudab Talleggi töökorralduse märksa efektiivsemaks ja võimaldab tootmismahte senisega võrreldes kahekordistada. Tabasalu 13 000 ruutmeetri suurune tehas toodab kõiki Talleggi seniseid Loo tehases valminud tooteid.

Tallegg on Eesti ainus linnulihatootja, mille eelkäija Tallinna Linnuvabrik alustas tegevust 1956. aastal. Tallegg kuulub HKScan kontserni. Ettevõte kasvatas eelmisel aastal 10,1 mln broilerit, tootis 76 mln muna ning müüs 22,3 mln kilogrammi linnuliha ja valmistooteid. AS Tallegg eelmise aasta käive oli 49 miljonit eurot. Ettevõttes saab tööd ligikaudu 450 inimest.

Osale arutelus

  • Ave Lepik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara