Olympic maksis Rakvere Põhjakeskusele valuraha

Kasiinofirma Olympic kaotas tänavu riigikohtus üürilepinguvaidluse Rakvere Põhjakeskusega, mis kuulub ettevõtjale Toonart Rääskile ning kohustus viimasele maksma üle 385 000 euro trahviraha.

Olympic sulges masu ajal osa kasiinosid. Üheks ootamatult tegevuse lõpetanud filiaaliks oli ka Rakvere Põhjakeskuse kasiino. Keskuse osanik Toonart Rääsk kaebas aga kasiinofirma tähtajalise lepingu rikkumise pärast kohtusse ja väljus 2009. aastal alanud vaidlusest ligi poole miljoni eurose valurahaga.

"Meil oli üks arvamus ja neil teine. Meie rõõmuks ja südamerahuks ütlesid nii ringkonnakohus kui ka riigikohus, et seekord oli meil õigus," vastas Rääsk küsimusele, kuidas neil õnnestus kohtuvaidluses seljatada selline hiid nagu Olympic.

"Selle lepingu lõpetamisega ei tahtnud nad meile midagi halba, nad panid üle Baltikumi kümneid kasiinosid kinni. See oli selline hetk. Iga kinnipaneku kahjud üritati viia miinimumi ja igaüks üritas kehtivat lepingut enda vaatevinklist tõlgendada," lisas Rääsk.

Tema hinnangul tasub lepingud alati väga täpselt üle vaadata, sest tavaliselt paneb jõujooned paika see, kellel on lepingu vastu väiksem huvi. "Nemad tahtsid kangesti ise meile tulla, mitte meie ei tahtnud neid. Eks see leping oligi tehtud neile piisavalt siduv," rääkis Rääsk.

Loe Olympicu juhi Madis Jäägeri ja Soraineni vandeadvokaadi Urmas Volensi kommentaare kolmapäevasest, 18.detsembri Äripäevast.

Osale arutelus

  • Indrek Kald, Kaisa Gabral

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara