Valio juht: 90ndate põlvkond toob paratamatu palgakasvu

Tööjõud kallineb tuleval aastal kiiremini kui tööstuse võime luua lisaväärtust, seega on toiduainetööstusele eriti oluline kasvatada müüki nii kodu- kui välismaal, leiab piimatootja Valio Eesti juht Maido Solovjov.

„Tänased tööturule sisenejad on sündinud 90ndate alguses, kui iive oli väga madal, seetõttu ei ole ka uusi töökäsi jõuliselt lisandumas. Need arengud toovad endaga paratamatult kaasa palgakasvu,“ ütles Solovjov.

„Tulemas on periood, kus majanduskasv on nullilähedane ning selles valguses on majanduse elavdamiseks vaja pigem ametnike vähendamist ja sealt tekkivate vabade töökäte suunamist erasektorisse,“ lisas ta.

Uue aasta riskidena toiduainetööstusele näeb Solovjov kodumaise tarbimise pidurdumist ning Eesti peamiste eksportturgude majanduskliima nõrgenemist.

„Meie eesmärgiks on ikka müügimahtude kasvatamine nii sise- kui välisturgudel.  Samas on piimatööstuste kasumlikkus tulenevalt toorme kiirest hinnatõusust tugeva surve all ning seetõttu on järgneva aasta peamiseks märksõnaks kasumlikkuse parandamine. Kindlasti on nii käibe- kui kasumi osas kasvu saavutamine 2014. aastal veel suurem väljakutse kui see on olnud eelnevatel aastatel,“ sõnas ta.

Osale arutelus

  • Mari Mets

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara