Statoili uus hankejuht tuli ettevõtte seest

Statoil Fuel & Retail Eesti AS uus hankejuht on Tiina Loo, kes varem töötas Statoili hankejuhtimise valdkonna spetsialistina ning on ettevõttes töötanud ligi 20 aastat.

Statoil Fuel & Retail Eesti AS juhatuse liikme Paavo Siimanni sõnul oli uue hankejuhi leidmine lihtne. „Statoilis soodustame ettevõttesisest karjääri ning igale ametikohale püüame esmajärjekorras leida sobiliku kandidaadi ettevõtte seest - seda nii hankejuhi kui ka teiste oluliste ametikohtade puhul," selgitas Siimann. Tema sõnul on Tiina väga kogenud kolleeg, kes tänu oma ulatuslikule kogemusele tunneb nii jaekaubandusäri kui ka hankeprotsesse väga hästi. 

Sarnaselt mitmele Statoili juhtivale töötajale alustas ka Loo oma karjääri teenindusjaamast, kus algselt töötas klienditeenindajana, seejärel raamatupidajana ning hiljem peakontori finantsosakonnas raamatupidaja, siseaudiitori ja viimased aastad hankejuhtimise valdkonna spetsialistina.

Seoses 2012. aasta suvel toimunud ettevõtte omanikevahetusega, mil Kanada päritolu jaemüügikontsern Alimentation Couche-Tard omandas Statoil ASA käest Baltikumis, Skandinaavias, Poolas ja Venemaal jaekaubandusega tegeleva tütarettevõtte Statoil Fuel & Retail, on ka hankevaldkonnas toimumas mitmed muudatused. Ühe näitena hakatakse globaalsete brändide hanget korraldama tsentraalse Euroopa hankeosakonna kaudu, kes omakorda teeb koostööd peamiselt Ameerikas ja Kanadas tegutseva emaettevõtte hankeosakonnaga.

“Lisaks hangete läbiviimise, tarne- ja teenuslepingute ning hindade läbirääkimiste korraldamisele saabki huvitavaks väljakutseks olema globaalsete sisseostulepingute realiseerimine siinsel turul,” selgitas Loo eelseisvaid muudatusi. “Esimese kategooriana on käimas globaalsed läbirääkimised sigaretitootjatega,” lisas Loo.

Ettevõtte senine hankejuht Katrin Riisalu lahkus jaanuari alguses Selveri ostudirektori ametikohale.

Statoil Fuel & Retail Eesti AS on mootorikütuste jaemüüja, kelle põhitegevuseks on mootorikütuste ning toidu- ja esmatarbekaupade ning teenuste jaemüük Eestis. Statoilil on 46 teenindusjaama ning 6 automaatjaama Eestis ning ettevõttes töötab ligikaudu 600 inimest.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara