Kaupmehed: uus seadus tõstaks plahvatuslikult pisivarguste arvu

Kriminaliseerimise määra planeeritav tõstmine praeguselt 64 eurolt 200 peale põhjustab pisivarguste kahjude plahvatusliku kasvu, leiavad kaubandus- ja turvaettevõtjad. 

Postimees kirjutas, et kaupmeeste liit on teinud karistusseadustiku revisjoni eelnõu menetlevale parlamendi õiguskomisjonile ettepaneku tuua see määr kompromissina saja euro peale. "Meie sõnum on lihtne – kriminaliseerimise taseme nii järsk muutmine võib olla päästikuks varaste tegevusele," ütles turvafirma G4S valvedivisjoni juht Villu Õun.

Õunale sekundeerib Eesti Kaupmeeste Liidu juht Raul Puusepp. "Oleme väga mures. See toob kahjuks paratamatult kaasa kauplustes uue massilise vargustelaine."

Kaupmeestel on halb kogemus viimasest kriminaliseerimise määra tõusust 2001. aastal, mil see tõsteti 1000 kroonile ehk 64 eurole, kirjutas Postimees. Poevarguste kahju, mis enne jäi enamasti vahemikku sajast mõnesaja kroonini, kasvas vaat et üleöö mitu korda, 900–1000 krooni vahele.

Loe lähemalt tänasest Postimehest.

Osale arutelus

  • Ave Lepik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara