Liit: seadusemuudatus tooks pisivarguste kasvu

Eesti Turvaettevõtete Liit on kindel, et kriminaliseerimise määra planeeritav tõstmine praeguselt 64 eurolt 200 eurole põhjustab pisivarguste kahjude plahvatusliku kasvu.

Eesti Turvaettevõtete Liidu tegevdirektori Kaupo Kuuskiku sõnul oleks mõistlik kriminaliseerimise määra piir 100 eurot. Sama ideega  pöördusid seadusemuudatust ette valmistava riigikogu poole ka Eesti Kaupmeeste Liidu esindajad.

„200euro piir on ilmselgelt liiga suur – see tagaks arvutada oskava poevarga 160-199eurose „päevateenistuse“ puhul lihtsale pätile lausa peaministri palgatasemele vastava elujärje,“ ütles Kuusik.

„Oma suure kogemustepagasi põhjal julgen küll väita, et pikanäpumehed on üsna taibukad tüübid ning seepärast oleme Kaupmeeste Liiduga sama meelt – kriminaliseerimise taseme nii järsk muutmine toob paratamatult kaasa kauplustes massilise vargustelaine," ütles ta.

Kuusiku sõnul tõi eelmine, 2001. aastal toimunud kriminaliseerimise määra kergitamine tuhandele kroonile ehk 64 eurole kaasa selle, et üleöö kerkisid kahju suuruselt muidu kõikuvad (reeglina sajast kroonist mõnesajani) poevarguste kahjud hetkega kordades, jäädes reeglina 900-1000 krooni vahele.

„Turvaettevõtetes räägitakse tänaseni lugusid legende, kuidas pikanäpumehed kauplustes, kalkulaatorid käes ja arvutasid hoolikalt – ikka selleks, et plaanitava poevarguse kahju jääks alla kriminaalkaristuseni viiva piiri,“ meenutas Kuusik. „Seetõttu on nad Eesti Kaupmeeste Liiduga ühte meelt – kui tingimata on vaja karistusseadustikus kriminaliseerimise määra tõsta, tõstke see 100 eurole.“

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara