Hea teenindaja kuulab, naeratab ja teab kliendi soove

Tallinna Teeninduskooli kaubandusvaldkonna võistuse žürii ütles võistluse lõppedes, et hea teenindaja kuulab klienti, neratus suul, ja teab, mida talle pakub.

Teisipäeval toimus Tallinna Teeninduskoolis kaubandusvaldkonna õpilaste koolisisene võistlus „Teko müügiproff 2014“, kus selgitati välja koolisisesed paremad teenindajad. Võisteldi kolmes vanusegrupis põhikooli, gümnaasiumi ja töökohapõhise õppe baasil õppijad. Žüriisse kuulusid erinevate kaubandusettevõtete esindajad.

Võistlus koosnes kolmes osast: ostu-müügisituatsioon, tootetutvustus „Müü maha“, praktiline ülesanne „Vahetusraha lugemine ja rahaloendi koostamine“.

Ostu-müügisituatsioonis hinnati suhtlemisoskust, klienditeenindust, kaupade tundmist, arve täitmise korrektsust. Tootetutvustusel hinnati väljendusoskust, tootetundmist ja hinnasildi kujundamise oskust. Praktilises ülesandes hinnati täpsust, ajas püsimist ja rahaloendi täitmise korrektsust.

Žürii õpetussõnad õpilastele olid: ärge müüge üle ja kuulake klient alati lõpuni ? lõpuni kuulamine on müügitöös ülimalt oluline. Lisaks tõi žürii veel välja, et „Teko müügiproff 2014“ võitjad eristusid oma särava esituse poolest: hea teenindaja kuulab klienti, naeratus suul, ja teab, mida talle pakub.

Tallinna Teeninduskooli kaubanduse erialade juhtivõpetaja Aive Antsoni sõnul ongi õpilaste kõige suuremaks probleemiks see, et ei küsita ostja käest, millised on tema soovid ja vajadused ning hakatakse ise huupi pakkuma. Lisaks ei peeta Antsoni sõnul meeles legendi, millega ostja tuli.

Antsoni sõnul läks selleaastane võistlus korda ja andis õpilastele hea kogemuse. „Oleme oma õpilastega väga rahul ja loodetavasti andis tänane võistlus neile väärtuslikke kogemusi uuteks väljakutseteks, olgu see siis ülevabariigilisel müüjate võistlusel või juba töökohal.“

„Selliseid võistlusi on tarvis korraldada seetõttu, et saaks välja selgitada parimad ning õpilased saavad ennast võrrelda ja enda võimed proovile panna,“ rääkis Antson.

Tallinna Teeninduskooli kaubanduserialade võistluse „Teko müügiproff 2014“ võitjad

Töökohapõhise õppe baasil õppijad:
I koht Merili Luik
II koht Merilin Sepp
III koht Hanna Seeder

Põhikooli baasil õppijad:
I koht Mariliis Arm
II koht Elisabeth Kalitventsev
III koht Kerttu Veskimeister

Gümnaasiumi baasil õppijad:
I koht Alisa Aalbok
II koht Kätlin Kleberg
III koht Aleksandra Larinova

Parim „Müü maha“ meeskond: Elisabeth Kalitventsev, Merilin Sepp, Aleksandra Larinova

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara