Hendrik I. Pass: ametiühing võib pärssida konkurentsieelist

Ettevõte võib kaotada ühe konkurentsieelise, kui töötajad peaksid hakkama koonduma ametiühingusse, ütles LPP Retail OÜ juhatuse esimees Hendrik I. Pass.

Passi sõnul pole tema teada keegi töötajatest ametiühingu liige või ühinguga liitumise ettepanekut teinud. "Oma töötajaid ei ole me alahinnanud või kuidagi vääriti kohelnud. Oleme järginud kõiki kaubandusettevõtete häid tavasid ja konkurentsivõimeliste tuludega kaasas käinud. Mõnes mõttes võib see olla probleem, aga mõnes mõttes... kes teab. Vaatame," ütles Pass.

Passi kui ettevõtja jaoks on ametiühingute jõuline laienemine iganenud märk, sest ettevõtte jaoks tekitavad ametiühingud vaid lisakulusid. "Siin ei ole mingit pistmist majanduskeskkonna, äriloogika või muude ülesehitustega. See on lihtsalt üks sisend, mis on fikseeritud ja segab normaalset majanduslikku tegevust," selgitas firmajuht.

Pass lausus, et ei toeta kõikvõimalikke institutsioone, mis varakult kirjutavad sisse nõudeid, analüüsimata, kas ettevõttel on ka tegelikult rahalisi katteid seda täita või mitte.

LPP Retail Estonia OÜ on rõivaste jaekaubanduse ettevõte, mis toob maale kaubamärke Reserved, Mohito, House ja Cropp.

Eesti Ametiühingute Keskliidu esimehe Peep Petersoni sõnul soovitakse tänavu luua ametiühing ehitusvaldkonnas ning kindlasti tugevdada positsiooni tööstuses ja kaubanduses.

Osale arutelus

  • Ken Rohelaan

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara