Amazon.comil oli meeletu kulude kasv

Amazoni tahtel võita klientide lojaalsust, võttes üleriigilised saatmiskulud ja online-videote ligipääsukulud enda kanda, on piirid, vahendab Bloomberg.

Kuna tegevuskulud hüppasid 20%, ei suutnud Amazon.com täita neljanda kvartali tulemustega analüütikute ootusi. Ettevõte teatas, et kaalub 79dollarilise aastahinnaga Prime-teenuse hinna esmakordset tõusu.

Amazoni kulud kasvavad, kuna juhatuse esimees Jeff Bezos külvab raha ladude loomisesse, et kiirendada tarneid, ja kojukandedroonide uurimisele.

„Nad lansseerivad droonidega tarneid, kuid kui sa ei suuda kasumiootusi täita, investeerides riskantsetesse tehnoloogiatesse, võid saada kõrvetada,“ ütles Garnteri analüütik Gene Alvarez.

Eile järelkauplemisel kukkus Amazon.comi aktsia 13%, 352 dollarile.

Ettevõtte kvartalikasumiks kujunes 239 mln dollarit ehk 51 senti aktsia kohta. Analüütikud ootasid 69sendist kasumit aktsia kohta. Tegevuskulud hüppasid 20,9 miljardilt dollarilt 25,1 miljardile dollarile.

Pühadehooaja kvartalikäive tegi väikseima kasvu alates 2008. aastast. Käive kasvas 20%, 25,6 miljardile dollarile.

Amazon.com prognoosis, et esimese kvartali käive tuleb 18,2 ja 19,9 miljardi dollari vahele. Analüütikud ootavad 19,7 miljardi dollarilist käivet. Ärikasumiks prognoositi miinus 200 mln dollarit kuni pluss 200 mln dollarit.

Amazon.comi aktsia on tõsiselt ülehinnatud. P/E on 695.

Osale arutelus

  • Romet Kreek

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara