Valuutakursid lammutasid Electroluxi kasumit

Electroluxi aktsia hind on täna Stockholmis kukkunud 5,6 protsenti, 144,20 Rootsi kroonile.

See on ettevõtte analüütikute prognoositust kehvema neljanda kvartali kasuminumbri vili.

Electroluxi väiksema kasumi tõid kaks murelast – Euroopa ja valuutakursid.

Ettevõtte EBITDA-kasum vähenes aastaga 23%, 1,22 miljardile Rootsi kroonile. Analüütikud ootasid 1,38miljardilist kasumit.

"Vastutuul Euroopa turul ja olulised valuutakursikõikumised tõid meile kasumi vähenemise," ütles ettevõtte juht Keith McLoughlin. Ta mainis, et on võtnud ette tegevusi, et parandada müüki Euroopas.

Electrolux taaskinnitas prognoosi, et Põhja-Ameerika turg kasvab tänavu 4%, kuid Euroopas, kus varem oodati samale tasemele jäävat turgu, nähakse kergelt positiivseid arenguid.

Pareto Securitise analüütik David Cederberg ütles Bloombergile, et Rootsi tootja kasumiraport oli nõrk, kusjuures Põhja-Ameerika oli pettumus ning turuprognoos oodatust nigelam, eriti pärast eilset Whirlpooli prognoosi. Viimane prognoosis, et USA turg kasvab tänavu 7%.

Electroluxi neljanda kvartali käive vähenes 1% võrra, 28,9 miljardile Rootsi kroonile. Valuutakursside kõikumised viisid ärikasumist minema 442 miljonit krooni.

Osale arutelus

  • Romet Kreek

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara