Väiketootjate võimalused müüa suures jaeketis

Reedel toimus Rimis kaubanduse klubi, mis keskendus väiketootjate toodangu edukale müügile suurketis ning jagati osalejatele mitmeid näpunäiteid.

Rimi formaadijuht Marko Põder rääkis, et Talu Toidab poest ostvad kliendid jagunevad kaheks. Ühed on enesekindlad, kes on väga lojaalsed ja regulaarsed ostjad ja tunnevad kohalikku tootjat. Teised kliendid on impulsiivsed, kes ostavad vastavalt tujule ning hind mõjutab ostuotsust.

Rimi ostudirektor Elen Terras ütles, et just väiketootjal on võimalik eristuda enda pakutavate kaupadega suuremate tootjate ees. "Väiketootjatelt ootame erilisi tooteid ning hea on see, et just nemad suudavad reageerida väga kiiresti meie või kliendi antud tagasisidele. Tarbija ootab toodetelt stabiilset kõrget kvaliteeti iga kord, kui ta seda ostab," rääkis Terras. Lisades, et kui mõnes piirkonnas on väiketootjal väga suur kohalik tuntus ja kliendid nõuavad just tema kaupa, siis on nad nõus võtma seda ka ainult ühte kauplusesse.

Terras soovitas väiketootjal pakkuda erilisi tooteid ja maitseelamusi, hoida kõrget kvaliteeti, pidada kinni kokkulepetest ning toetada müüki degusteerimiste ja võimaluse korral ka kampaaniatega.

Talu Toidab omab individuaalseid kokkulepped kõikide oma tarnijatega ning ollakse tarnete osas paindlikud ja proovitakse leida mõlemale osapoolele sobiv lahendus. Talu Toidab eestvedaja Merit Mikk ütles, et lepinguid nad koostööpartneritega ei sõlmi, sest see võtaks neilt liiga palju ressurssi. "Kokkulepped on sõlmitud e-maili teel või suuliselt ning see on ka kehtiv kokkulepe, millest kinni pidada," rääkis Mikk.

Talu Toidab alal müüvad kõige paremini munad, porgandid, õunad, liha, mahepiim, mahlad, mesi ning pidevas kasvutrendis on erinevad maiustused.

Mikk rääkis veel, et väiketootjatega on kõige suuremaks väljakutseks EAN koodide puudumine, ilma milleta ei ole võimalik tooteid kaupluses müüa. "Püüame leida sellele lahenduse, kuid see on meie meeskonnale väga ajamahukas," rääkis Mikk. Lisaks on teinekord toodete müügimahtude ennustamine võimatu tegevus ning käsitööndusliku tootmisega seonduvalt võivad erinevate partiide vahel olla erinevused kvaliteedis/maitses.

Wilawander juhataja Krista Kanniste rääkis, et nemad on saanud suurketiga koostöös katsetada erinevaid tooteid ning saanud ideid uute toodete jaoks. Lisaks on nad kasvatanud enda käivet. Kanniste rääkis, et kui võimalik ja toodete mahud on piisavad, siis on võimalik pakkuda enda tooteid ka teistesse kaubanduskettidesse, toitlustusasutustesse ning koolidesse ja lasteaedadesse.

Tasub teada:
Kuidas väiketootja ketis läbi lööb?

  • Eriline toode
  • Kohalik tuntus ja klientide suur nõudlus
  • Tootearendus
  • Kiire reageerimine soovitustele
  • Korraldab toodetele degusteerimisi
  • Korraldab kampaaniaid
  • Peab kinni tarnete, toodete ja kvaliteedi kokkulepetest

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara