Kaubanduse e-arvete maht kasvas 25 protsenti

Baltikumi juhtiv EDI operaator Telema vahendas 2013. aastal ligi 10 miljonit e-dokumenti, mis on eelmise aastaga võrreldes 25 % suurem. Kõige kiiremini arenes elektrooniline dokumendivahetus ehistukaupade sektori.

“Kõige kiiremini arenes elektrooniline dokumendivahetus ehituskaupade sektoris. Ainuüksi Eestis vahetasid selle sektori tarnijad ja suuremad jaemüüjad Bauhof, Optimera ning Rautakesko omavahel kuus korda rohkem e-dokumente kui 2012. aastal,” tõdes Telema tegevjuht Hele Hammer.

Ehituskaupade sektoris sõlmiti hulgaliselt uusi EDI partnerlusi. Selles sektoris saavad üle 60 tarnija saata jaekauplustele kaubadokumente elektroonselt. EDI juurutamisega tehti algust ka Läti ja Leedu ehituskaupade sektoris.

Prisma Baltikumi IT direktor Robert Viira ütles, et e-dokumendid lihtsustavad tööprotsesse ja tagavad andmete parema kvaliteedi mistõttu vähenevad antud protsessiga seotud kulud. "Prisma saadab 90% oma kaubatellimustest e-tellimustena otse majandustarkvarast ning 75% arvetest võetakse vastu EDI e-arvetena,” rääkis Viira.

E-dokumente kasutataksegi enim toidu- ja esmatarbesektoris. Möödunud aasta tõi kauaoodatud uudise, et Maxima on otsustanud juurutada EDI 4-dokumendi tarneprotsessi 2014. aastal.  Enamuses Balti riikide jaekettidest (Selver, Prisma, Rimi, ETK, ABC Supermarkets) on EDI edukalt kasutusel ja 2013. aastal jätkus e-dokumentide osakaalu suurenemine.

Telema sõnul on EDI dokumentide liikluse kasv kindel märk soovist muuta ettevõtete tegevust efektiivsemaks. Nii kaubanduses tegutsevad kui ka avaliku sektori ettevõtted on aru saanud, et vahetades paberdokumendid elektroonsete vastu saab hoida kokku aega, vältida vigu, suurendada käivet ja kliendirahulolu kogu tarneahela lõikes. 

Telema AS on juhtiv EDI operaator Baltikumis, kes toetab kaubandusettevõtete tarneahela protsesse IT lahendustega. Telema edastab kaubandusdokumente (tellimused, arved, saatelehed) ja töötleb neid vastavalt ärireeglitele. Telema süsteemis on üle 3000 poe ja üle 1000 tarnija, aastas vahetatakse ligi 10 miljonit dokumenti.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara