Aasta Makselahendus 2014 on “Pangakaart mobiiltelefonis”

Makselahenduste Otsustajafoorumi raames toimunud konkursi innovatiivsete makselahenduste leidmiseks võitis mitme firma ühisprojekt “Pangakaart mobiiltelefonis”.

Projekti eesmärgiks oli välja töötada kontaktivaba pangakaardi ning virtuaalse mobiiltelefonipõhise pangakaardi rahvusvaheliste standarditega ühtiv Eesti standard. Samuti arendada välja makseterminali NFC-makset toetav tarkvara ning testida seda reaalsete testklientidega reaalses kauplemiskeskkonnas.

Projekti juhi Kuno Peeki (EMT) sõnul oli lisaks rakendusuuringu headele tulemustele märkimisväärne ka väga paljude projektis osalenud ettevõtete, nii kohalike kui rahvusvaheliste, koostöövõime ja -tahe. Konkursi korraldaja Confent juhataja Endrik Randoja lisas, et kui teised konkursile esitatud lahendused olid pigem olemasolevate makselahenduste parendused ühes ettevõttes, siis kõnealune projekt on valdkondade ülene ja näitab uut suunda maksete teostamisel.

Pilootprojektis osalesid Swedbank, SEB, Nordea Pank, Danske Bank, EMT, ELIKO, NETS Estonia, Ühendatud Piletite AS, Voicecom OÜ, NIXOR EE AS, Tallinna Kaubamaja Grupp, ID Süsteemide AS, Ektaco AS, Oberthur Technologies, Pertura (Unwire), MasterCard, Samsung ja Bonwal OY. Projekti toetas EAS Euroopa Liidu Regionaalarengu fondi vahenditest.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara