Realo: teenindaja parim motivaator on kliendi kiitus

Statoil Fuel & Retail Eesti ASi peadirektor Kai Realo rääkis tänasel Äripäeva palgafoorumil, et ei ole midagi paremat kui kliendi kiitus.

„Ei ole midagi paremat kliendi kiitusest. See on üks tugevamaid motivaatoreid, et naeratada ka järgmisele kliendile,“ ütles Realo palgafoorumil.

Ta rääkis, et tema ettevõte pooldab ja kasutab lisaks põhipalgale ka tulemustasu. Tulemustasuks peavad olema selged mõõdetavad kriteeriumid. „Teenindaja teab, mitu hot dogi ta on müünud, tal on võimalik iga päev arvutada, milline on tema tulemustasu. Meie teenindajate keskmine tulemustasu on praegu 14-20% põhipalgast,“ ütles ta. 

Teenindaja seisukohalt on oluline, et hea tulemuse eest makstakse tasu võimalikult sagedasti. Eesmärgi täitmist peab Realo sõnul töötaja ise saama mõjutada ehk tema panus tulemusse peab olema vahetu. „Tulemustasuga mõjutatakse teenindaja lisapanust ehk lisaväärtuse pakkumist,“ märkis Realo.

Ta rõhutas, et oluline on ka see, et tegemist oleks lihtsa süsteemiga, mida toetaks regulaarne avalik kommunikatsioon.

Pisut üle poole Statoili kasumist tuleb poekaupade ja -teenuste müügist. „See on meie jaoks oluline äri osa, kuna kütusevaldkonnas on hinnakonkurents väga tugev, siis on paljud kütusefirmad valinud automaatjaamade tee, seepärast tuleb meil töötajate palkade osa teenindusjaama kaubamüügist,“ märkis Realo.

Realo sõnul on suurettevõtetel keeruline leida palgale lisaks asju, mis 500 inimest korraga rahuldaks ja õnnelikuks teeks. „Kui teenindaja töötasu ei ole kõrge, siis on selge, et ta eelistab soodustusena pigem rahalist palgalisa,“ nentis ta.

Realo lisas, et tööandja seisukohalt peab palk olema mõistlik ja põhjendatud ning vastavuses töötaja panusega. Töötaja poolt vaadatuna peab see aga olema konkurentsivõimeline.

Palga revisjoni teeb Statoil korra aastas, reeglid on kõigile selged ja teada. Kuna teenindajate palgad on avalikud, siis teab ka iga töötaja, palju tema kolleeg palka saab. Need on sätestatud ka palgaastmetes.

Osale arutelus

  • Marta Jaakson

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara