2014. aasta jaekaubanduse 5 trendi

Rohkem kui 2000 Ameerika jaekaupmeest, arendajat ja frantsiis ettevõtet arutlesid muutuva kaubandusolukorra üle, mille tulemusena saadi kirja viis trendi, mida peaks jälgima käesoleval aastal, kirjutas Washington Post.

1. Kaupluslaod ehk outletid

Kaupluslaod on Ameerikas viimastel aastatel väga kiiresti laienenud, muutudes jaekaubanduse kõige kiiremini kasvavaks segmendiks.

Rahvusvahelise kaubanduskeskuste nõukogu (ICSC)  andmetel on Ameerikas hetkel üle 225 kaupluslao ning viimastel aastatel o neid hoogsalt juurde lisandunud.

Lisaks on saanud trendiks ka see, kauplusladusid hakatakse ehitama rohkem suuremate linnade lähedale.

2. Keskuste ankurrentnikeks spordiklubid

Toidukauplused on olnud pikka aega kaubanduskeskuste nõutud ankurrentnikud, kuid see hakkab peagi muutuma. 

Arendajate hinnangul aitavad spordiklubid kaubanduskeskustesse tuua regulaarselt külastajaid. Ennem mõeldi, et spordiklubide paigutamine kaubanduskeskustesse on halb ruumikasutus, kuid see on väga suur valdkond.

Kui tarbijad ostavad üha enam riideid ja majapidamistarbeid internetist, siis spordiklubid on ainukesed ettevõtted, kes suudavad kaubanduskeskustesse meelitada igapäevaselt või korra nädalas püsivat külastajat.

3. Mobiilsete võimaluste kasutamine läbi uute arenduste

Paljudel brändidel on oma mobiili app – alustades Aston Martinist ja lõpetades Zaraga. Nüüd ühinevad selle maaniaga ka kaubanduskeskused.

Rahvusvahelise kaubanduskeskuste nõukogu (ICSC) presidendi Michael Kerchevali sõnul on tänavu aasta mobiilide aasta. „See on uus nn. uksevalvur.“

Mobiilsed appid tuletavad klientidele meelde, kuhu nad oma auto parkisid, kuvavad kaubanduskeskuse kataloogi, annavad märku kliendi lähedal asuva kaupluse allahindlustest. „Kaubanduskeskustel on nüüd võimalus suhelda otse klientidega, kui nad astuvad keskusesse sisse,“ rääkis Kercheval.

4. Sama päeva kohaletoimetamise teenus

Paljud kaupmehed on võtnud endale eesmärgiks pakkuda enda tegutsemispiirkonnas sama päeva kohaletoimetamise teenust. Kercheval loodab, et kohaletoimetamise teenus kasvab see aasta jätkuvalt.

Kerchevali sõnul suurendavad kauplused enda jaotuskeskusi, mis tähendab tarbijatele tulevikus kiiremat kaubatarnet.

5. Rohkem atraktsioone ja teenustele orienteeritud ettevõtteid

Ameerika National Harbor kaubanduskeskus paigaldab 54 meetrise vaateratta, et meelitada uusi kliente. Vaateratas peaks tooma aasta jooksul keskusesse umbes 600 000 külastajat. National Harbori keskuse asepresident Kent Digby ütles, et praegu oli õige aeg selle atraktsiooni lisamiseks keskuse juurde. Nad soovisid luua midagi ainulaadset ja olla eristuv.

Väiksemate ettevõtmiste hulgas, lisavad arendajad keskustesse juuksurisalonge, spetsialiseerunud restorane ja teisi ettevõtteid, mida ei saa kergesti internetiga asendada.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara