Kaubamaja puhaskahjum vähenes

Tallinna Kaubamaja esimese kvartali puhaskahjum vähenes võrreldes möödunud aastaga sama ajaga 2,3 miljonilt eurolt 0,6 miljonile. Kaubamaja neli üksust viiest olid esimeses kvartalis kahjumis.

Kaubamaja esimese kvartali müügitulu oli 119,7 miljonit eurot, mis on võrreldes eelmise aastaga 6,8% rohkem. Müügitulu kasvas kõikides kontserni segmentides, seejuures suurimat kasvu näitasid autokaubandus (+37,6%) ja jalatsisegment (+25,9%).

Aruandeperioodi puhaskahjumiks kujunes 0,6 miljonit eurot seoses dividendidelt arvestatud tulumaksuga summas 1,3 miljonit eurot. Mullu esimese kvartali kahjum oli 2,3 miljonit eurot, sealhulgas tulumaks 3,8 miljonit eurot. Maksueelseks kasumiks kujunes 0,7 miljonit eurot, moodustades sellega poole aasta varasemast sama perioodi kasumist.

"Kontserni 2014. aasta esimest kvartali müügitulemusega võime rahule jääda, ehkki võrreldes aasta varasemaga oli mitmeid müükidele ebasoodsalt mõjunud tegureid. Erakordselt soe talv võimaldas klientidel säästa küttekuludelt ja soodustas jaekäivet, kuid mitte talveriiete ja -jalatsite müüki, mis kontserni I kvartali müügituludes tavaliselt olulise osa moodustavad," teatas Kaubamaja majandusaruandes.

Esimeses kvartalis oli kahjumis nii supermarketite, kaubamaja, autokaubanduse, kui ka jalatsikaubanduse segmendid. 2,1 miljoni euroga oli kasumis kinnisvara segment.

Supermarketite ärisegmendi esimese kvartali müügitulu oli 82,4 miljonit eurot, kasvades aasta varasema perioodiga võrrelduna 3,6%.

Osale arutelus

  • Rainer Saad

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

8 põhjust, miks valida PilveNAV

PilveNAV on veebipõhine ja kuutasuline majandustarkvara arenevale ettevõttele, mis kasvab koos ettevõttega. Tarkvara on saadaval valmislahendusena ja taskukohase hinnaga.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara