Saadikud sõdivad kilekottide vastu

Euroopa Liidu liikmesriikide saadikud hääletasid eelnõu poolt, mille kohaselt peaksid ELi liikmesriigid aastaks 2019 vähendama kõige enam kasutatavate kilekottide kasutamist vähemalt 80 protsendi võrra.

"Saadikud hääletasid selle poolt, et oluliselt tõhustada ELi kilekottide vähendamise reegleid. Saadikud toetasid kohustuslike sihtmäärade kehtestamist ning seda, et kilekottide eest nõutaks tasu," ütles raportöör Margrete Auken (Greens/EFA, DK).

ELi liikmesriigid peaksid eelnõu kohaselt vähendama selliste õhukeste kilekottide kasutamist, mis on õhemad kui 50 mikronit ning mida suure tõenäosusega ei kasutata korduvalt vaid visatakse ära, saastades seeläbi keskkonda.  Selliste kilekottide kasutamist peaksid liikmesriigid vähendama vähemalt 50 protsendi võrra aastaks 2017 ja 80 protsendi võrra aastaks 2019, 2010. aastaga võrreldes.

Saadikud soovitavad kilekottide vähendamiseks kasutada majanduslikke vahendeid, nagu näiteks makse ja lõive ning turustuspiiranguid, et peatada tasuta kilekottide kaasa andmine poodides.

Väga õhukesed kilekotid, mida kasutatakse niiskete, lahtiste toiduainete, näiteks värske liha, kala ja piimatoodete pakendamiseks ja mis on vajalikud toiduhügieeni jaoks peaksid saadikute arvates antud eelnõu reguleerimisalast välja jääma. Liikmesriigid peaksid tagama, et ka reguleerimisalast välja jäävad kilekotid asendatakse aastaks 2019 kandekottidega, mis on valmistatud ümbertöödeldud paberist, või biolagunevate ja kompostitavate väga õhukeste kilekottidega.

Parlament võttis vastu oma esimese lugemise seisukoha, et tagada töö jätkumine eelnõuga järgmise parlamendi koosseisus sealt, kust see selle ametiaja jooksul pooleli ning et uus parlamendikoosseis saaks vastuvõetud seisukoha alusel eelnõu osas ELi liikmesriikidega läbirääkimisi alustada.

Osale arutelus

  • Marta Jaakson

Toetajad

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Statistika

Teabevara