Hiinast saabuv e-poodide kaup lööb rekordeid

Eesti inimesed tellivad e-poodidest järjest rohkem kaupa ning peamiselt Hiinast saabuvate maksikirjade maht lööb üha uusi rekordeid.

Kui kaks aastat tagasi märtsis telliti Hiinast ligikaudu 16 000 pakki ja mullu märtsis 30 000 pakki, siis tänavu märtsis saabus Hiinast rekordilised 109 000 pakki. Aprillis saab aga ka see rekord kindlasti löödud.

„Meil on aprill alles poole peal, kuid juba praegu on näha, et see kuu tuleb pakke tuntavalt rohkem kui märtsis,“ kommenteeris Eesti Posti postiteenuste divisjoni juht Kaido Padar.

Võrreldes 2012. aastaga on rahvusvaheliste tähitud maksikirjade maht kasvanud ligi 600 protsenti. See statistika näitab selgelt, et Eestis on e-kaubandus jõudsalt arenemas ning e-poodide kaudu tellitud kaupade osakaal kasvab järjest kiirenevas tempos.

E-kaubandusest tulenevate mahtude tõusuga on Eesti Post ka järgmise aasta prognoose tehes arvestanud ning selliste saadetiste tulu peaks moodustama 5-10% ettevõtte kogutulust.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Statistika

Teabevara