Uued suunad kaubamärkide kaitsmises

Ettevalmistamisel on uus tööstusomandi seadustiku eelnõu, mis jõustumise korral toob kaasa olulisi muutusi kõigile kaubamärgiomanikele.

Varasemaid kaubamärgiõiguseid enam ei kontrollita

Ühe põhimõttelise muudatusena plaanib riik kaubamärgi registreerimisel loobuda varasemate kaubamärgiõiguste kontrollist. Täna kehtiva kaubamärgiseaduse järgi kontrollib Patendiamet, et kaubamärgi registreerimine ei läheks vastuollu varasemate kaubamärkidega. Registreerimine on võimalik üksnes varasema kaubamärgi omaniku kirjalikul loal, mille hilisema sarnase märgi taotleja peab hankima ja Patendiametile esitama.

Eelnõu seaduseks saamisel Patendiamet sellist kontrolli enam ei tee ega nõua ka hilisema kaubamärgi registreerijalt varasema sarnase kaubamärgi omaniku luba. Seega on lootus, et kaubamärgi registreerimine Eestis muutub kiiremaks ja lihtsamaks. Täna võtab kaubamärgi registreerimine Eestis minimaalselt aasta, reeglina kauem.

Registreeritud kaubamärkide omanikud peavad ise registris toimuvat jälgima

Teisest küljest toob plaanitav muudatus kaasa selle, et juba registreeritud kaubamärkide omanikud peavad hakkama tõsisemalt jälgima uusi kaubamärgitaotlusi ega saa jätta oma õiguste kaitset riigi ehk Patendiameti ülesandeks. Sisuliselt peavad kaubamärgiomanikud ise kaubamärgiregistris toimuvat jälgima, et võimalik konfliktne kaubamärk juba taotluse faasis avastada. Näiteks olukorras, kus sarnane kaubamärk on juba registreeritud ja turule tulnud, on selle vastu võitlemine aega- ja vaevanõudvam võrreldes olukorraga, kui konkurent alles plaanib kaubamärgi kasutuselevõttu ning tema kaubamärk on alles taotluse staadiumis.

Loe pikemalt teemaveebist raamatupidaja.ee

Osale arutelus

  • Tuuli Seinberg

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara