Maailma toiduainete hinnad languses

Maailma toiduainete hinnad kukkusid mais juba teist kuud järjest tänu madalamatele piima, tervavilja ja taimeõli hindadele, mis neutraliseerisid kasvavaid suhkru ja liha hindu, märkis USA Toiduamet.

ÜRO Toidu-ja Põllumajandusorganisatsiooni (FAO) hinnaindeks, mis mõõdab igakuiseid hinnamuutusi teravilja, õliseemnete, piima, liha ja suhkru hindades, oli mais 207,9 punkti.

Indeks kukkus 2,5 punkti ehk 1,2% võrra võrreldes aprilliga, kui hinnalangust juhtis piima hinna kukkumine, mis tulenes Hiina ja Venemaa vähenenud nõudlusest ja Uus-Meremaa pikendatud hooajast.

Piimahind jätkas mais kukkumist, tehes võrreldes aprilliga 12 punktilise languse.

FAO teraviljaindeks oli võrreldes eelmise kuuga 2,4 punkti võrra madalam ehk 204,4 punkti. 

Organisatsioon tõstis oma tervaviljatoodangu ennustust peaaegu 2,48 miljardile tonnile, mis on peaaegu protsendi võrra kõrgem kui eelmisel kuul ennustati.

See on küll 1,4% võrra madalam kui 2013. aasta tulem, kuid oleks siiski suuruselt teine toodangumaht ajaloos.

FAO ennustab, et maailma teraviljavarud on 2015. aasta saagikoristuse lõpuks 576 miljonit tonni, mis on peaaegu 10 miljonit tonni enam, kui eelmisel kuul ennustati. 

Maailma nisutoodanguks ennustatakse 2014.aastal peaaegu 703 miljonit tonni, mis on 12,6 miljonit tonni vähem kui 2013. aasta rekordsaak.

Nisuhinnad, mis kergitasid hiljuti toiduainete hindu osaliselt seetõttu, et kardeti kaubavedude häiritust Ukrainast, kukkusid tänu sujuvale kaubaveole ning ilmastikutingimuste paranemusele, märkis FAO.

Osale arutelus

  • Raido Neemre

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Blogid

Statistika

Teabevara