Swedbank: tugev kasv üllatas ilmselt ka kaupmehi

Swedbanki kaubandusettevõtete uuringu järgi ootasid kaupmehed tänavu 6% käibe kasvu, sellest tublisti parem tulemus tuli ilmselt ka kaupmeestele üllatusena, ütles Swedbanki kaubanduse sektori juht Maris Peda.

"Jaekaubanduse tugevust aasta alguses võis prognoosida kasvanud reaalpalga ja paranenud tarbijate kindlustunde taustal. Samas, nii suured kasvunumbrid, nagu aprillikuu statistika näitas, on kindlasti mõneti ootusi ületanud.  Rõivaste ja jalanõude müük aprillis oli koguni üle 21% suurem kui eelmise aasta samal perioodil ning  ehitusmaterjalide ja kodumasinate sektoris oli kasv 15,5 protsenti," märkis Peda pressiteates.

"Sellised kasvud on ilmselt ka kaupmeestele endile üllatuseks – Swedbanki veebruaris toimunud kaubandusettevõtete uuring tõi välja ettevõtjate ootuse ligi 6-protsendiliseks käivete kasvuks käesoleval aastal. Ettevõtjad on arvanud, et ilmselt ei ole Eesti elanikel teatud oste enam võimalik edasi lükata – mingil hetkel tuleb planeeritud remont ära teha või uus pesumasin ära osta. Kui jaanuari statistika põhjal võis veel arvata, et ka kasvanud turistide arv andis jaekaubandusse senisest suurema panuse, siis nüüd on selge, et tegelikult ongi Eesti tarbija oluliselt rohkem kulutama hakanud," rääkis Peda.

Tarbimise kasvu toetasid Peda sõnul möödunud talvehooaja väiksemad kulutused energiale ja toasoojale ning rõivaste sektoris avaldas mõju arvatavasti ka uute kaubamärkide lisandumine Eesti turule. "Tundub, et kodumasinate ja ehitusmaterjalide osas on nii mõnedki varem edasilükatud ostuotsused saanud käesoleva aasta esimestel kuudel teoks," ütles Peda.

Tõenäoliselt siiski ei ole II poolaasta kasvunumbrid Peda sõnul enam sama võimsad, kui just ekspordi kasvuväljavaated oluliselt ei parane ning läbi selle sisetarbimine veelgi ei tugevne.

 

Osale arutelus

  • aripaev.ee, Maire Kasemaa

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Blogid

Statistika

Teabevara